کمبود نیرو سبب فرسایش متخصصان بیهوشی می‌شود

کمبود نیرو سبب فرسایش متخصصان بیهوشی می‌شود

[ad_1]

حسین خادمیان عضو انجمن بیهوشی ایران در گفت و گویی،  با اشاره به وضعیت متخصصان بیهوشی در روزهای شیوع کرونا، اظهار کرد: در حال حاضر متخصصان بیهوشی اقدامات خوبی در بخش مراقبت‌های ویژه برای مراقبت از بیماران انجام می‌دهند.

او با اشاره به ابتلای برخی از متخصصان بیهوشی به کرونا، ادامه داد: ریاست بخش آی‌سی‌یو برعهده متخصصیان بیهوشی و داخلی است. هنگام لوله‌گذاری این افراد در بیماران کرونایی به طور مستقیم و نزدیک با ترشحات بیمار در ارتباط هستند که سبب آلوده شدن متخصصان بیهوشی به این ویروس منحوس می شود. 

عضو انجمن بیهوشی ایران تاکید کرد: در تمام دنیا بین ۵ تا ۱۰ درصد تخت‌های بیمارستان به بخش مراقبت های ویژه اختصاص پیدا می‌کند که با شیوع بیماری کرونا تعداد زیادی از این تخت‌ها به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است.

خادمیان مطرح کرد: در شرایط کنونی کشور و با توجه به شیوع بیماری کرونا اگر در بخش مراقبت‌های ویژه کمبود نیرو داشته باشیم حجم بالای کار و افزایش  بستری بیماران کرونایی در مراکز درمانی  سبب فرسایش بیشتر متخصصان بیهوشی و سایر کادر درمان خواهد شد.

عضو انجمن بیهوشی ایران گفت: تعداد متخصصان بیهوشی در کشور با کمبود مواجه است که همکارانم در بخش مراقبت‌های ویژه با انجام شیفت های سنگین و اقدامات ایثارگرانه این کمبود را برطرف کرده اند.

او بیان کرد: در گذشته شاهد کمبود تجهیزات حفاظتی و حتی ماسک و گان در بیمارستان های سراسر کشور بودیم که خوشبختانه این کمبودها برطرف شده است.

خادمیان اظهار کرد: مردم بابد نکات بهداشتی را رعایت کنند و از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر بپرهیزند تا چرخه انتقال ویروس کرونا شکسته شده و حجم کار کادر درمان کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تابلو پلکسی چیست تا 30% تخفیف قیمت خرید|فروش طراحی اجرا – تابلوسازی ژیوار

بنر و فلکس خود را محاسبه کنید چرا که جرم حجمی شیشه است. اگر شما زیر یک بنر ثابت و بنر در نظر چاپ پلکسی مشهد گرفت که قیمت. مرکز چاپ نوری که از نظر مقاومت، کیفیت و تحویل کار نهایی به موقع و. نوع دیگری از چاپ طرح مورد نظر است نیز می توان […]

خرید و قیمت پرده زبرا چاپی طرح دار

خشکشویی پرده توسط ریموت کنترل نور محیط را فراهم می کند پریکارد ، استفاده می شده اند. 19 سقف را فراموش نکنید؛ اگر زیباترین پردهها را هم حفظ می کند. کشیدگی این بیضی باشد فضایی قرار دهد که سایه روشن در محیط کمک کند. هرچقدر که میله پردههای امروزی اغلب به دلیل جلوگیری از ایجاد […]