کمبود نیرو سبب فرسایش متخصصان بیهوشی می‌شود

کمبود نیرو سبب فرسایش متخصصان بیهوشی می‌شود

[ad_1]

حسین خادمیان عضو انجمن بیهوشی ایران در گفت و گویی،  با اشاره به وضعیت متخصصان بیهوشی در روزهای شیوع کرونا، اظهار کرد: در حال حاضر متخصصان بیهوشی اقدامات خوبی در بخش مراقبت‌های ویژه برای مراقبت از بیماران انجام می‌دهند.

او با اشاره به ابتلای برخی از متخصصان بیهوشی به کرونا، ادامه داد: ریاست بخش آی‌سی‌یو برعهده متخصصیان بیهوشی و داخلی است. هنگام لوله‌گذاری این افراد در بیماران کرونایی به طور مستقیم و نزدیک با ترشحات بیمار در ارتباط هستند که سبب آلوده شدن متخصصان بیهوشی به این ویروس منحوس می شود. 

عضو انجمن بیهوشی ایران تاکید کرد: در تمام دنیا بین ۵ تا ۱۰ درصد تخت‌های بیمارستان به بخش مراقبت های ویژه اختصاص پیدا می‌کند که با شیوع بیماری کرونا تعداد زیادی از این تخت‌ها به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است.

خادمیان مطرح کرد: در شرایط کنونی کشور و با توجه به شیوع بیماری کرونا اگر در بخش مراقبت‌های ویژه کمبود نیرو داشته باشیم حجم بالای کار و افزایش  بستری بیماران کرونایی در مراکز درمانی  سبب فرسایش بیشتر متخصصان بیهوشی و سایر کادر درمان خواهد شد.

عضو انجمن بیهوشی ایران گفت: تعداد متخصصان بیهوشی در کشور با کمبود مواجه است که همکارانم در بخش مراقبت‌های ویژه با انجام شیفت های سنگین و اقدامات ایثارگرانه این کمبود را برطرف کرده اند.

او بیان کرد: در گذشته شاهد کمبود تجهیزات حفاظتی و حتی ماسک و گان در بیمارستان های سراسر کشور بودیم که خوشبختانه این کمبودها برطرف شده است.

خادمیان اظهار کرد: مردم بابد نکات بهداشتی را رعایت کنند و از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر بپرهیزند تا چرخه انتقال ویروس کرونا شکسته شده و حجم کار کادر درمان کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]