«کرونا» به سینماهای آسیا 88 درصد ضرر زد

[ad_1]

به گزارش شفاف، گسترش ویروس کرونا و بیماری کویید-19 منجر به تعطیلی سینماهای آسیا و وارد شدن ضرر 88 درصدی به گیشه آنان شده است.

«اطلاعات بازار جهانی اس‌اندپی» در این باره تخمین زده است که تنها 528 میلیون دلار فروش سینماهای منطقه از ماه ژانویه تا مارس است. چین به عنوان اولین کشوری که سینماهای خود را بست بیش از 90 درصد افت فروش را تجربه کرده است. تعدادی از سینماها در چین در میانه ماه مارس بازگشایی اما خیلی زود دوباره بسته شدند.

آسیاپاسیفیک مسئول بخش عمده‌ای از بازار جهانی سینما که شامل چین به عنوان دومین بازار فروش جهانی، ژاپن به عنوان سومین و کره به عنوان چهارمین بازار است.

کره جنوبی تلاش بسیار خوبی برای اجرایی کردن مهار کرونا انجام داد که شامل بستن سینماها در سرتاسر کشور خصوصاٌ در مناطقی که بدترین وضعیت را داشتند بود. این کشور 65 درصد افت فروش را تجربه کرد و کل فروشش به 140 میلیون دلار رسید.

ژاپن نیز با افت فروش 46 درصدی فروش فصل اولش به 190 میلیون رسید. این کشور که با اپیدمی کرونا با تأخیر برخورد کرد وضعیت اظطراری را تا میانه آپریل اعلام نکرد.

در استرالیا سینماها مجبور به بستن از میانه ماه مارس شدند و فروش در این کشور با افت 31 درصدی به 110 میلیون دلار رسید.

سینماهای آمریکا که از اواخر ماه مارس تعطیل شدند نیز با افت فروش 25 درصدی مواجه شدند که احتمالاٌ به معنای کاهش فروش 600 میلیونی آن است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]