چرا باید در روزهای کرونایی از مصرف غذاهای کبابی و بخارپز پرهیز کرد؟

چرا باید در روزهای کرونایی از مصرف غذاهای کبابی و بخارپز پرهیز کرد؟

[ad_1]

نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت و گویی؛ درباره ارتباط مواد غذایی حاوی گوشت با ویروس کرونا گفت: یکی از نکات خیلی مهم این است که روی گوشت خام انوع باکتری، ویروس و مواد مختلف می‌توانند وجود داشته باشند.

او افزود: توصیه ما این است که در هر زمانی گوشت به صورت کاملا پخته مصرف شود؛ چرا که به این صورت انتقال ویروس ها، باکتری‌ها و مواد مختلف روی گوشت به بدن خیلی کمتر می‌شود و احتمال انتقال بسیاری از بیماری‌ها از دام به انسان کمتر خواهد شد.

جوزدانی تصریح کرد: وقتی گوشت را خام را تهیه می‌کنیم باید حتما دستانمان را قبل و بعد از برش دادن آن بشوییم و به یاد داشته باشیم که برای انجام این کار باید از تخته و چاقوی جداگانه استفاده کنیم.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی ادامه داد: قبل و بعد از برش گوش افراد باید حتما دستان خود را با آب و صابون بشویند و از تماس با بینی، دهان، چشم و … خودداری کنند.

جوزدانی افزود: در ویروس‌های قبلی مانند مرس و سارس مشخص شده بود که این ویروس‌ها می‌توانند در بدن برخی افراد زندگی کنند و مشکل ساز شوند.

او گفت: تاکنون هیچ نظریه‌ای مبنی بر انتقال ویروس از حیوانات یا دام به انسان ثبت نشده است، اما به منظور پیشگیری، رعایت اصول بهداشتی در استفاده از مواد گوشتی توصیه می‌شود.

چگونه گوشت خام را از شر ویروس کرونا خلاص کنیم؟

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به نحوه مصرف گوشت اظهار کرد: به علت بروز ویروس کرونا نوع و چگونگی پختن گوشت بسیار مهم است که حتی طبق تحقیقات اگر گوشت در دمای ۹۵ درجه سانتی گراد به مدت ۵ دقیقه بپزد تمام ویروس گوشت به صورت کامل از بین خواهد رفت.

او ادامه داد: به هیچ عنوان گوشت خام را در یخچال کنار مواد غذایی پخته شده قرار ندهیم و حتما بعد از برش دادن آن را بسته بندی کرده و در داخل فریز بگذاریم تا از انتقال ویروس کرونا کم کنیم.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به چگونگی از بین رفتن ویروس کرونا اظهار کرد: اگر گوشت را در دمای ۵۶ درجه سانتی گراد به مدت ۳۰ دقیقه بپزیم طبق تحقیقات انجام شده حدود ۵۱.۵ درصد ویروس از بین خواهد رفت؛ بنابراین گوشت‌هایی که با قطعات بزرگ مانند گوشت کوبیده، جوجه کباب، سوخاری‌ها و … کباب می‌شوند احتمال دارد وسط گوشت کاملا صورتی باقی بماند و پخته نشود پس باید در این دوران از مصرف غذا‌های کبابی و بخارپز پرهیز کرد.

جوزدانی گفت: مواد غذایی که به صورت آماده مانند نان از بیرون خریداری می‌شوند بهتر است که آنرا حتما گرم کنید و اگر می‌خواهید آن‌ها خشک نشوند داخل کیسه فریزر گذاشته و بعد آنرا گرم کنید.

چگونه گوشت خام را از شر ویروس کرونا خلاص کنیم؟

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]