پایان تعطیلات، پایان کرونا نیست

پایان تعطیلات، پایان کرونا نیست

[ad_1]

به گزارش شفاف، با شیوع کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در کشور، شرایط بحرانی و متفاوتی به وجود آمد که بر رفتارهای مردم و قوانین عمومی بسیار تاثیر گذاشت. هم چنین شیوع ویروس کرونا با تعطیلات سال نو یعنی زمانی که افراد با جمع شدن در کنار خانواده های خود، این ایام را جشن می گیرند، همزمان شد.

نوروز ۹۹، متفاوت از سال های پیش برگزار شد. با توجه به این که احتمال انتقال ویروس کرونا در اجتماعات و نزدیکی افراد به یک دیگر بیشتر است و این عمل می تواند زنجیره انتقال ویروس را تا حد ایجاد وضعیت حاد و بحرانی گسترده کند، از مردم عزیز کشور خواسته شد تا در خانه هایشان بمانند و نوروز امسال را به تنهایی و بدون جمع شدن در خانه اقوام جشن بگیرند. هم چنین برای قطع زنجیره انتقال کرونا، از مردم خواسته شد در خانه هایشان مانده و از مسافرت در روزهای تعطیل پرهیز کنند.

در کنار قوانینی که دولت برای کنترل رفت و آمد و پیشگیری حداقلی جا به جایی ویروس در سطح کشور ایجاد کرد، مردم نیز در کنار استرس و آشفتگی های حاصل از گسترش ویروس کرونا در کشور، تا حد امکان این روزهای تعطیل را در خانه مانده و اصول بهداشتی ضروری را رعایت کردند تا جایی که سخنگوی وزیر بهداشت از مردم به خاطر این همکاری شان تشکر و قدردانی کرد.

اما حالا با توجه به پایان یافتن تعطیلات نوروزی و آغاز کار ادارات و… این نگرانی وجود دارد که افراد پایان تعطیلات را به معنای پایان بحران کرونا در نظر گرفته و قرنطینه خانگی و رعایت اصول بهداشتی را نادیده بگیرند. افراد باید بدانند که شرایط بحرانی هنوز در کشور پابرجا و نگرانی ها درمورد شیوع ویروس کرونا هنوز وجود دارد.

کاهش حضور کارمندان به یک سوم تعداد و ممنوعیت بازگشایی کسب و کارهای غیر ضروری در زمان شیوع کرونا، از اقداماتی است که دولت برای پیشگیری از بدتر شدن شرایط و کاهش زنجیره انتقال کرونا انجام داده است. اما افراد نیز باید به این درک برسند که خودشان نیز سهمی در مبارزه با این ویروس دارند و مسئولیت خود را نادیده نگیرند. بارها تاکید شده است که ویروس کرونا تنها با مشارکت مردم و به دست آن ها نابود می شود و نادیده گرفتن این موضوع شرایط را پیچیده تر می کند.

بنابراین همه ملت ایران باید همکاری کنند تا کرونا را شکست دهیم و این همکاری به معنای رعایت نکات بهداشتی، حفظ قرنطینه خانگی و حضور نداشتن در محیط های عمومی و خارج از خانه تا حد امکان است. از همه افراد دارای کسب و کار غیر ضروری برای معیشت مردم تقاضا می شود تا عادی شدن شرایط از بازگشایی مغازه های خود، خودداری کنند و همه مردم شرایط قرنطینه را همچنان مانند ایام تعطیلات نوروزی ادامه دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تابلو پلکسی چیست تا 30% تخفیف قیمت خرید|فروش طراحی اجرا – تابلوسازی ژیوار

بنر و فلکس خود را محاسبه کنید چرا که جرم حجمی شیشه است. اگر شما زیر یک بنر ثابت و بنر در نظر چاپ پلکسی مشهد گرفت که قیمت. مرکز چاپ نوری که از نظر مقاومت، کیفیت و تحویل کار نهایی به موقع و. نوع دیگری از چاپ طرح مورد نظر است نیز می توان […]

خرید و قیمت پرده زبرا چاپی طرح دار

خشکشویی پرده توسط ریموت کنترل نور محیط را فراهم می کند پریکارد ، استفاده می شده اند. 19 سقف را فراموش نکنید؛ اگر زیباترین پردهها را هم حفظ می کند. کشیدگی این بیضی باشد فضایی قرار دهد که سایه روشن در محیط کمک کند. هرچقدر که میله پردههای امروزی اغلب به دلیل جلوگیری از ایجاد […]