واکنش وزارت بهداشت به انتشار مطالب خلاف‌واقع درباره گزارش موارد مشکوک به کرونا

[ad_1]

به گزارش شفاف، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیرو انتشار مطالبی خلاف‌واقع و تحریف صوتی درباره مکاتبه معاونت درمان وزارت بهداشت در مورد گزارش آن‌لاین مواد پنومونی (مشکوک به کرونا) توضیحاتی ارائه کرد.

قاسم جان‌بابایی در این خصوص گفت: همان‌طور که از عنوان نامه مشخص است این مکاتبه برای گزارش فوری و آن‌لاین موارد مشکوک به کرونا صورت گرفته است و از آنجایی که در سامانه‌های بیمارستانی این موارد به‌عنوان «پنومونی مشکوک به کرونا» ثبت می‌شود به ارسال بموقع آمار تأکید شده است.

وی همچنین گفت: در نامه فوق بر مسئولیت سوپروایزرهای بیمارستانی بر ورود دقیق داده تأکید شده است تا تصمیم‌گیری مبنی بر آمار واقعی صورت گیرد.

معاون درمان وزارت بهداشت تأکید کرده است: از آنجایی که در صورت ترخیص یا فوت بیماران و عدم ثبت فوری در سامانه بیمارستانی MCMC آمار مربوطه از دقت کمتری برخوردار می‌شود بنابراین بر ثبت فوری آمار تأکید شده است تا موارد مذکور از آمار بستری فعلی بیمارستان در سامانه کسر و بر این اساس نیاز تجهیزات مصرفی و حفاظتی و سایر اقدامات حمایتی جهت بیماران موجود در بیمارستان‌ها تأمین شود و البته موارد فوت بیمارستانی اعم از ابتلای قطعی و یا مشکوک به بیماری کرونا براساس مستندات پرونده‌های بیماران و به‌صورت مجزا از طریق مدارک پزشکی بیمارستان‌ها دریافت می‌شود.

جان‌بابایی در ادامه گفت: در بند آخر مکاتبه تأکید شده است نتیجه تست بیماران بر همه پرونده‌ها الصاق گردد تا آمار پنومونی مثبت و منفی از نظر کرونا قابل تفکیک باشد.

وی با ابراز تأسف و تعجب از این گونه اقدامات غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای که با انتشار گزینشی متن مکاتبات صورت می‌گیرد، افزود: ضمن اعلام پیگیری موضوع از طریق مراجع قضایی و پلیس فتا تا حصول نتیجه و برخورد قاطع با افراد فاقد مسئولیت اجتماعی که زمینه تشویش اذهان عمومی را فراهم می‌کنند، از تمام تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان و مسئولین بیمارستانها قدردانی می‌کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

گیربکس داغ!!!!

گیربکس داغ!!!! بالارفتن حرارت گیربکس و روغن موجود در آن در مراحل اولیه مشکلی ایجاد نمی‌کند اما پس از چند ساعت که گیربکس به کار خود ادامه می‌دهد، دما روغن  تا حد قابل توجه افزایش می‌یابد. این گرمای زیاد  باعث فشارآمدن بر سوپاپ‌های کنترل فشار می‌شود. در مجموع افزایش دما باعث ایجاد اختلال در کار […]

پیشگیری از روغن ‌سوزی ماشین چگونه است؟

پیشگیری از روغن ‌سوزی ماشین چگونه است؟ اگر اطلاعات کافی درباره قطعات و کارکرد بخش‌های مخلتف خودرو داشته باشید، به‌ندرت به دردسر خواهید افتاد. پس بهتر است که حواس‌تان به اموری مانند تنظیم و بررسی روغن موتور و پیشگیری از روغن‌سوزی هم باشد. روش‌هایی وجود دارد و نکته‌هایی در میان است که به شما کمک […]