هانتا ویروس یک بیماری بومی در چین است

هانتا ویروس یک بیماری بومی در چین است

[ad_1]

به گزارش شفاف، در حالی که چین در چالش برای کنترل و مهار ویروس کروناست، شایعاتی مبنی بر ظهور ویروسی جدید در این کشور در برخی رسانه‌ها به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

در تاریخ ۲۵ مارس بود که رسانه‌های دولتی چین از یک مورد مرگ بر اساس ابتلا به «هانتا ویروس» در استان شاندونگ خبر دادند، از آن زمان برخی، پست‌هایی را با این مضمون که جهان می‌تواند با وحشت بیماری دیگری روبه‌رو شود، در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند. این پست‌های در رسانه‌های اجتماعی هزاران بار مشاهده و به اشتراک گذاشته شد، اما ادعا‌ها نادرست است.

دانشمندان و متخصصان بهداشت اظهار کرده‌اند ویروس هانتا جدید نیست و بسیار به ندرت از فردی به فرد دیگر انتقال می‌یابد.
در همین رابطه سازمان بهداشت جهانی (WHO) در بیانیه‌ای در پاسخ به سوال یورونیوز اعلام کرد که هانتاویروس یک بیماری بومی در چین است و به طور معمول از حیوان به انسان منتقل می‌شود و درصد انتقال آن از انسان به انسان بسیار کم است.
به گفته WHO هر ساله حدود ۱۰ هزار مورد ابتلا به هانتاویروس و ۱۰۰ مورد مرگ ناشی از این ویروس گزارش می‌شود. مقامات محلی چین موظفند در این زمینه موارد را به مقامات ملی بهداشت گزارش دهند.

اما موارد هانتا ویروس معمولاً طبق مقررات بین المللی بهداشت به WHO ارجاع نمی‌شوند، زیرا آن‌ها نگرانی‌های شیوع بین‌المللی را در برنمی‌گیرند. این ویروس از طریق تماس با جوندگان و نه انسان‌ها گسترش می‌یابد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های مستقر در ایالات متحده (CDC) همچنین اعلام کرده است که هانتاو ویروس عمدتاً توسط جوندگان پخش شده است. آنتی ویروس‌هایی که باعث بیماری انسان می‌شوند، نمی‌توانند از فردی به فرد دیگر منتقل شوند، بنابراین احتمال ابتلا از طریق لمس یا بوسیدن فرد آلوده و یا از طریق کادر درمانی که با مبتلایان در ارتباطند، وجود ندارد.

هانتا ویروس از طریق تماس یا استنشاق ادرار جوندگان، مدفوع یا بزاق گسترش می‌یابد که باعث ایجاد بیماری تنفسی Hantavirus Syndrom Rmon (HPS) می‌شود.

از سوی دیگر CDC همچنین به وضوح بیان می‌کند که تا به امروز هیچ موردی از HPS در ایالات متحده گزارش نشده است که ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل شده باشد.

در مطالعه‌ای دیگر که بر روی کادر درمانی که در معرض بیماران و نمونه‌های آلوده به هانتا ویروس بودند، انجام شد، هیچ شواهدی مبنی بر بیماری یا عفونت گزارش نشده است.

تحقیقات اخیر نشان داده است که بسیاری از افراد که به HPS مبتلا می‌شوند بر اثر تماس با جوندگانی مانند موش آلوده شده‌اند. در این زمینه طبق گزارش CDC فقط موارد نادر انتقال انسان در شیلی و آرژانتین اتفاق افتاده است و در حال حاضر هیچ درمان و واکسن خاصی برای HPS یا COVID-۱۹ وجود ندارد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

اجاره اکسیژن ساز در سراسر ایران + قیمت و آموزش رایگان

به عنوان مثال میزان حجم اکسیژن تولیدی در محدوده بین ۰.۵ تا ۵ لیتر در دقیقه است که طراحان این اجازه را به کاربر داده اند که مقدار آن را به طور دقیق مشخص کنند. 4- اکسیژن با خلوص90-95% توسط ماسک یا نازل به بیمار انتقال داده می­شود. اغلب اکسیژن سازهای خانگی، از نوع ثابت […]

گیربکس داغ!!!!

گیربکس داغ!!!! بالارفتن حرارت گیربکس و روغن موجود در آن در مراحل اولیه مشکلی ایجاد نمی‌کند اما پس از چند ساعت که گیربکس به کار خود ادامه می‌دهد، دما روغن  تا حد قابل توجه افزایش می‌یابد. این گرمای زیاد  باعث فشارآمدن بر سوپاپ‌های کنترل فشار می‌شود. در مجموع افزایش دما باعث ایجاد اختلال در کار […]