نخستین سالگرد آتش‌سوزی کلیسای نوتردام پاریس

[ad_1]

به گزارش شفاف به نقل از روسیا الیوم، «جان لوی گورگلین» رئیس موسسه ترمیم کلیسای نوتردام اعلام کرد: در نخستین سالگرد آتش‎سوزی مهیب کلیسای نوتردام زنگ ناقوس بزرگ به صدا در می آید و همزمان مردم کادر درمانی و پزشکی که مشغول مبارزه با ویروس کرونا در کشور هستند را تشویق می کنند.

کلیسای نوتردام دارای دو ناقوس بزرگ است که در برج جنوبی این کلیسا قرار گرفته‌اند. ناقوس کلیسای نوتردام به مناسبت های مختلف به  صدا درمی‌آید.

این در حالی است که پس از گذشت یک سال از آتش‌سوزی و تخریب این کلیسای تاریخی هنوز هیچگونه عملیات بازسازی در هیچ بخشی از آن صوت نگرفته است.

در پی آتش سوزی که در تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۱۹ (۲۶ فروردین ۹۸) در کلیسای جامع نوتردام پاریس به وقوع پیوست، سقف این کلیسا ریزش کرد؛ اما برج ناقوس‌های اصلی کلیسا و دیواره‌های خارجی به همراه برخی مجموعه‌های تاریخی از این آتش سوزی در امان ماندند.

ساخت این کلیسای تاریخی به قرن ۱۲ میلادی باز می‌گردد و از مراسم‌ مهمی که در این کلیسا برگزار شده می‌توان به تاجگذاری ناپلئون در سال ۱۸۰۴ اشاره کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]