نخستین سالگرد آتش‌سوزی کلیسای نوتردام پاریس

[ad_1]

به گزارش شفاف به نقل از روسیا الیوم، «جان لوی گورگلین» رئیس موسسه ترمیم کلیسای نوتردام اعلام کرد: در نخستین سالگرد آتش‎سوزی مهیب کلیسای نوتردام زنگ ناقوس بزرگ به صدا در می آید و همزمان مردم کادر درمانی و پزشکی که مشغول مبارزه با ویروس کرونا در کشور هستند را تشویق می کنند.

کلیسای نوتردام دارای دو ناقوس بزرگ است که در برج جنوبی این کلیسا قرار گرفته‌اند. ناقوس کلیسای نوتردام به مناسبت های مختلف به  صدا درمی‌آید.

این در حالی است که پس از گذشت یک سال از آتش‌سوزی و تخریب این کلیسای تاریخی هنوز هیچگونه عملیات بازسازی در هیچ بخشی از آن صوت نگرفته است.

در پی آتش سوزی که در تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۱۹ (۲۶ فروردین ۹۸) در کلیسای جامع نوتردام پاریس به وقوع پیوست، سقف این کلیسا ریزش کرد؛ اما برج ناقوس‌های اصلی کلیسا و دیواره‌های خارجی به همراه برخی مجموعه‌های تاریخی از این آتش سوزی در امان ماندند.

ساخت این کلیسای تاریخی به قرن ۱۲ میلادی باز می‌گردد و از مراسم‌ مهمی که در این کلیسا برگزار شده می‌توان به تاجگذاری ناپلئون در سال ۱۸۰۴ اشاره کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

گیربکس داغ!!!!

گیربکس داغ!!!! بالارفتن حرارت گیربکس و روغن موجود در آن در مراحل اولیه مشکلی ایجاد نمی‌کند اما پس از چند ساعت که گیربکس به کار خود ادامه می‌دهد، دما روغن  تا حد قابل توجه افزایش می‌یابد. این گرمای زیاد  باعث فشارآمدن بر سوپاپ‌های کنترل فشار می‌شود. در مجموع افزایش دما باعث ایجاد اختلال در کار […]

پیشگیری از روغن ‌سوزی ماشین چگونه است؟

پیشگیری از روغن ‌سوزی ماشین چگونه است؟ اگر اطلاعات کافی درباره قطعات و کارکرد بخش‌های مخلتف خودرو داشته باشید، به‌ندرت به دردسر خواهید افتاد. پس بهتر است که حواس‌تان به اموری مانند تنظیم و بررسی روغن موتور و پیشگیری از روغن‌سوزی هم باشد. روش‌هایی وجود دارد و نکته‌هایی در میان است که به شما کمک […]