نحوه آسیاب کردن قهوه بدون آسیاب: 6 روش ساده

وقتی قهوه را انتخاب می کنید، می تواند به چندین شکل باشد: می تواند آسیاب شده، محلول یا دانه کامل باشد.

اگر می خواهید قهوه را از دانه های قهوه تهیه کنید، باید این دانه ها را آسیاب کنید. معمولاً این کار یا با کمک آسیاب قهوه یا با قهوه ساز که آسیاب داخلی دارد انجام می شود.

با این تفاوت که اینجا گاهی نه قهوه ساز داریم و نه قهوه ساز آسیاب دار. بنابراین باید به آنچه در خانه دارید بسنده کنید. نترسید، ما همه چیز را برنامه ریزی کرده ایم، آسیاب کردن قهوه شما بدون آسیاب امکان پذیر است و حتی 6 روش ساده را برای شما آماده کرده ایم تا با وسایلی که در هر آشپزخانه ای یافت می شود، قهوه خود را بدون آسیاب آسیاب کنید.

اول از همه، چرا قهوه خود را آسیاب کنید؟

آسیاب کردن دانه های قهوه در خانه درست قبل از دم کردن، طراوت قهوه شما را تضمین می کند. با خریدن مستقیم قهوه آسیاب شده، قرار گرفتن آن در معرض اکسیژن را کاهش می دهید که برای رایحه بسیار بد است. با تهیه آسیاب خود، از قهوه ملایمی که ممکن است طعم خود را از دست داده باشد اجتناب می کنید.

تجهیزات آماده سازی برای آسیاب کردن قهوه بدون آسیاب

برای تهیه قهوه بدون آسیاب، از قبل به تجهیزاتی نیاز دارید تا از قرار دادن قهوه در همه جا خودداری کنید. بنابراین شما نیاز خواهید داشت:

یک تخته برش بزرگ که روی یک حوله چای قرار داده شده است.

یک قاشق (اختیاری).

کیسه های فریزر برای جلوگیری از پرواز پودر در همه جا.

و این همه است. حالا بیایید به 6 نکته خود برای آسیاب کردن قهوه در خانه بدون آسیاب نگاه کنیم:

روش 1: با هاون و هاون آسیاب کنید

وقتی می‌خواهید برای آسیاب کردن ادویه‌ها یا دانه‌های قهوه آماده‌سازی کنید، هاون و هاون بسیار مفید هستند.

این ترفند برای به دست آوردن یک آسیاب ریز و یکنواخت که کاملاً مناسب قهوه سازهای ایتالیایی است بسیار مفید است.

هاون خود را با چند قاشق از دانه های قهوه پر کنید. ملات را بیش از ¼ ظرفیت آن پر نکنید، کمتر خسته کننده خواهد بود.

با دست غالب خود چوب طبل را بگیرید. با دست دیگر ملات را محکم بگیرید.

دانه‌های قهوه را با استفاده از حرکات چرخشی خرد کنید.

پس از پودر شدن دانه های قهوه، تامپر را رول کنید تا آسیاب یکنواخت شود.

اگر نیاز به آسیاب بیشتر قهوه دارید، قهوه آسیاب شده را در ظرفی بریزید و مراحل را تکرار کنید.

روش دوم: از مخلوط کن استفاده کنید

در صورت نیاز می توانید از مخلوط کن برای جایگزینی آسیاب قهوه استفاده کنید. تیغه دستگاه دانه های قهوه را مانند آسیاب قهوه خرد می کند. با این حال، قهوه هرگز به اندازه یک آسیاب یکنواخت نخواهد بود، اما هنوز هم یک ترفند خوب است.

برخی از مخلوط‌کن‌ها دارای تنظیمات «آسیاب قهوه» هستند که برای آسیاب کردن قهوه شما در نظر گرفته شده است. اگر از مخلوط کن استفاده می کنید مراقب باشید که فقط در مقادیر کم و در کوتاه مدت آسیاب کنید. اگر مقدار زیادی قهوه را در یک زمان برای مدت طولانی آسیاب کنید، می تواند دانه ها را بیش از حد گرم کند و به روغن های طبیعی موجود در دانه های قهوه آسیب جدی وارد کند. این به شما قهوه تلخ می دهد.

اگر می خواهید آسیاب نسبتاً غلیظی داشته باشید، این ترفند بسیار مفید است. با این حال، به تمیز کردن طولانی دستگاه شما نیاز دارد تا از طعم قهوه شما مانند غذای قبلی که مخلوط کرده اید جلوگیری کند.

چگونه قهوه را با مخلوط کن آسیاب کنیم

اگر میکسر شما می تواند گزینه «سنجش قهوه» را قرار دهید، در غیر این صورت سرعت متوسط/بالا را انتخاب کنید.

مقدار کمی بریزید و درب دستگاه را ببندید.

دستگاه خود را روشن کنید و پالس های کوتاه ایجاد کنید تا اندازه مورد نظر برای آسیاب خود داشته باشید. اجازه ندهید دستگاه به طور مداوم کار کند زیرا ممکن است قهوه بیش از حد گرم شود!

مخلوط کن را خالی کنید و در صورت نیاز لوبیاهای جدید اضافه کنید تا به مقدار دلخواه برسید.

روش 3: از وردنه استفاده کنید.

وردنه می تواند گزینه خوبی برای آسیاب قهوه بدون آسیاب باشد. به ویژه، این امکان را به شما می دهد که یک قهوه آسیاب شده با اندازه یکنواخت و بسیار ظریف تر از روش های دیگر بنوشید. با این حال، استفاده از وردنه به مقدار زیادی تلاش و همچنین یک چشم دقیق نیاز دارد تا مطمئن شوید قهوه یکنواخت است.

آنچه برای آسیاب کردن با وردنه نیاز دارید

وردنه (یا هر شی استوانه ای دیگر مانند قوطی حلبی).

یک تخته برش پهن.

یک کیسه فریزر.

چگونه قهوه را با وردنه آسیاب کنیم

قهوه را در کیسه فریزر قرار دهید. این بسیار مفید خواهد بود تا قهوه به همه جا پرواز نکند.

کیسه را روی تخته برش قرار دهید.

لوبیاها را با غلتک فشار دهید و به جلو و عقب حرکت دهید تا لوبیاها خرد شوند.

این کار را تا زمانی که پودری بدون توده به دست آورید ادامه دهید.

روش 4: قهوه خود را با چکش آسیاب کنید

چه راهی بهتر از یک چکش برای تبدیل کردن چیزی به پودر، اما مراقب انگشتان خود باشید! همانطور که لوبیا را آسیاب می کنید، می توانید تکنیک خود را برای به دست آوردن یک آسیاب درشت تر یا درشت تر اصلاح کنید.

با این حال، به دلیل عدم دقت این ترفند، انتظار به دست آوردن یک آسیاب ریز را نداشته باشید. در بهترین حالت بزرگ یا متوسط ​​خواهد بود. از این ترفند برای خوردن قهوه های سرد یا با قهوه ساز فیلتر استفاده کنید.

آنچه شما نیاز خواهید داشت

چکش یا هر شی دیگری که بتواند دانه ها را آسیاب کند.

کیسه فریزر برای پودر همه جا پرواز نمی کند.

یک تخته برش پهن برای جلوگیری از آسیب رساندن به آشپزخانه شما

چگونه قهوه را با چکش آسیاب کنیم.

کیسه فریزر را با قهوه پر کنید.

با استفاده از چکش دانه ها را به آرامی فشار دهید تا له و پودر شوند. دانه ها را نزنید!

این کار را تا زمانی که آسیاب یکنواختی به دست آورید ادامه دهید، به خاطر داشته باشید که کیسه فریزر را به یک طرف و سپس طرف دیگر بچرخانید تا راحت تر شود.

روش 5: قهوه را با چاقو آسیاب کنید.

تقریباً می توانید آن را باور کنید، اما نه، ما دانه ها را نمی بریم، بلکه آنها را با استفاده از سمت صاف تیغه صاف می کنیم. برای این کار باید از چاقوی قصابی یا چاقوی سرآشپز استفاده کنید، این چاقوها دارای تیغه سفت و مخصوصاً پهنی هستند.

آسیاب کردن لوبیا با سطح صاف یک تیغه کنترل عالی را فراهم می کند و به آسیاب متوسط/ریز دست می یابد. اگر به چاقوهای بزرگ عادت دارید، این کار برای شما راحت تر خواهد بود.

آنچه شما نیاز خواهید داشت.

یک چاقوی بزرگ قصابی یا سرآشپز.

یک تخته برش بزرگ (برای جلوگیری از ریختن پودر در همه جا).

چگونه قهوه را با چاقو آسیاب کنیم

دانه های قهوه را روی تخته برش قرار دهید.

چاقو باید صاف قرار گیرد، سمت تیز باید روی لبه تخته باشد.

سمت صاف تیغه را محکم فشار دهید تا دانه ها شکسته شوند. مهمتر از همه، طوری به تیغه ضربه نزنید که انگار دارید سیر را خرد می کنید، در غیر این صورت دانه ها ممکن است به عقب برگردند.

پس از شکسته شدن لوبیا، فشار دادن تیغه را ادامه دهید و آن را به سمت خود بکشید تا زمانی که به آسیاب ریز دلخواه برسید.

روش 6: قهوه خود را با یک غذاساز چند کاره آسیاب کنید.

مانند مخلوط کن ها، این نیز نسخه بزرگتری از آسیاب قهوه است. با این حال، آسیاب به اندازه ای که از آسیاب قهوه استفاده کرده اید یکنواخت نخواهد بود. با این حال، اگر می خواهید قهوه را بدون آسیاب آسیاب کنید، غذاسازها می توانند شما را نجات دهند.

چگونه قهوه را با غذاساز آسیاب کنیم

دانه های قهوه خود را در کاسه ربات بریزید و درب آن را ببندید.

ربات را روشن کنید و قهوه را با پالس های کوتاه و کوتاه آسیاب کنید. همانطور که برای مخلوط کن، اگر اجازه دهید دستگاه به طور مداوم آسیاب شود، قهوه ممکن است گرم شود و طعم خود را از دست بدهد.

اگر قهوه آسیاب شده بیشتری می خواهید، ربات را خالی کنید و دانه ها را اضافه کنید.

اهمیت آسیاب یکنواخت زمانی که می خواهید قهوه خود را بدون آسیاب آسیاب کنید

قوام و یکنواختی آسیاب کلید تولید بهترین فنجان قهوه است. آسیاب یکنواخت نه تنها به استخراج یکنواخت عطر قهوه شما کمک می کند، بلکه تضمین می کند که هر فنجانی که آماده می کنید به اندازه فنجان قبلی خوشمزه است. برعکس، آسیاب نامنظم تمایل به استخراج بیش از حد برخی از دانه‌ها یا کم عصاره‌گیری برخی از دانه‌ها را دارد و در نتیجه قهوه‌های ملایم و غیرقابل درک ایجاد می‌شود.

با خواندن 6 روش ما متوجه خواهید شد که آسیاب کردن قهوه بدون آسیاب به معنای قرار گرفتن در معرض قهوه با آسیاب یکنواخت است. به همین دلیل است که اگر می توانید بهتر است یک آسیاب قهوه دستی یا برقی داشته باشید.

داشتن یک آسیاب دستی همیشه امکان پذیر نیست، با روش های ما بهترین راه برای به دست آوردن آسیاب همگن این است که هر بار حبوبات را در مقادیر کم آسیاب یا خرد کنید. این امر به شما کنترل بیشتری بر ظرافت آسیاب خود می دهد و یک نشانه بصری از اندازه و ظرافتی که به دنبال آن هستید به شما می دهد. تهیه قهوه بدون هیچ وسیله ای کاملا امکان پذیر است پس این ویدیو را از کانال موکا دنس تماشا کنید.

روش های مختلفی برای آسیاب کردن قهوه بدون آسیاب با تجهیزات متعددی وجود دارد که در آشپزخانه پیدا خواهید کرد. با این حال، باید مراقب باشید که آسیاب شما یکنواخت باشد تا بهترین قهوه را به شما ارائه دهد.

مطمئناً ترفندهای زیادی وجود دارد، اما فراموش نکنید که سنگ زنی بدون آسیاب باید به صورت گهگاهی انجام شود تا در خطر از دست دادن زمان و کیفیت زیاد، عیب یابی شود.

دریغ نکنید که در نظرات به ما بگویید که چرا می خواهید قهوه خود را بدون آسیاب آسیاب کنید!

آیا می توانید قهوه را در مخلوط کن آسیاب کنید؟

بله، می توانید قهوه را با مخلوط کن آسیاب کنید. در واقع این کاملاً منطقی است که دستگاه به یک تیغه دوار که توسط یک موتور هدایت می شود پایین می آید. این فرآیند شبیه به کار یک آسیاب قهوه است. اگرچه این تیغه ها به شکل های مختلفی هستند، اما برای قهوه اهمیت چندانی ندارد.

با این حال، همانطور که در مقاله توانستیم توضیح دهیم، یک مخلوط کن خطر داغ شدن بیش از حد قهوه و از دست دادن روغن طبیعی خود را دارد. که واقعا آن را کمتر خوب می کند. بنابراین قهوه را به صورت پشت سر هم آسیاب کنید و دستگاه را به طور مداوم روشن نگذارید.

آیا می توانید قهوه را با غذاساز چندکاره آسیاب کنید؟

بله، می توانید قهوه خود را با یک ربات آشپزخانه چند منظوره یا با هر وسیله پردازشی مجهز به تیغه آسیاب کنید. برای به دست آوردن یک آسیاب متوسط ​​و معمولی می توانید از یک غذاساز استفاده کنید. این آسیاب برای استفاده از قهوه‌سازهای دم‌آوری مناسب است. می توانید از این آسیاب برای قهوه ساز قطره ای استفاده کنید اما قهوه ای با طعم قوی تر و خوش طعم تر می دهد. برای جبران، می توانید سعی کنید زمان دم کردن را کمی کاهش دهید یا دمای دم را کاهش دهید.

آیا آسیاب قهوه بهترین گزینه برای آسیاب قهوه است؟

آسیاب قهوه برای آسیاب کردن دانه‌های قهوه بهتر است زیرا برای این کار طراحی شده‌اند. برای خلاصه کردن سریع، یک آسیاب از دو سطح ساینده با فاصله کمی تشکیل شده است که در جهات مختلف می چرخند. دانه‌ها بین این دو سطح می‌افتند و می‌شکنند تا زمانی که به اندازه‌ای کوچک شوند که از آن عبور کنند. بنابراین آسیاب کردن پودری یکنواخت دائمی را ممکن می سازد. با مخلوط کن یا غذاساز نمی توان اندازه آسیاب را دقیقاً کنترل کرد.

چه مقدار قهوه در یک زمان آسیاب کنم؟

برای مقدار قهوه ای که می خواهید دم کنید، باید به اندازه کافی قهوه را یکجا آسیاب کنید. وسوسه‌انگیز است که مقدار بیشتری را در یک بار آسیاب کنید، اما خطر این است که با آسیاب یکنواختی که قهوه‌ای ملایم به شما می‌دهد، شغلی نامرتب داشته باشید. علاوه بر این، زمانی که قهوه به حالت اولیه رسید، بهتر است قهوه را ظرف 30 دقیقه آماده کنید تا تا حد امکان تازه باشد.

آیا می توانید بدون آسیاب کردن دانه ها قهوه درست کنید؟

احتمالاً از خود می پرسید که آسیاب کردن قهوه چه فایده ای دارد اگر بتوان قهوه را با دانه های کامل تهیه کرد. برای پاسخ کوتاه: بله، می توانید، اما به شدت منع می شود. مشکل انجام این کار زمان استخراج است: آنقدر طولانی خواهد بود که آب زمان خنک شدن را خواهد داشت که زمان استخراج را حتی طولانی تر می کند. می توانید دانه ها را برای مدت طولانی بجوشانید، اما هیچ چیز بهتر از آسیاب کردن قهوه شما نیست زیرا طعم آن بسیار بهتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]