میزان درآمد دکتر زنان و زایمان در سال چقدر است؟

این که میزان حقوق یک متخصص زنان و زایمان چقدر است، موضوع بسیار مهمی برای افرادی است که قصد دارند در این رشته ادامه تحصیل دهند! ما در این مقاله به صورت کامل به معرفی و بررسی میزان درآمد یک متخصص زنان و زایمان می پردازیم و اطلاعات کاملی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید و این مقاله را به صورت کامل مطالعه کنید.

متخصص زنان و زایمان پزشکانی هستند که در درمان شرایط، اختلالات و بیماری های دستگاه تناسلی زنان تخصص دارند. در عمل، از آنجایی که سلامت باروری ارتباط نزدیکی با سلامت کلی دارد، بسیاری از متخصصان زنان به عنوان پزشکان مراقبت های اولیه برای زنان عمل می کنند. برخی فقط متخصص زنان هستند، در حالی که برخی دیگر، زنان و زایمان را با زنان و زایمان، مراقبت از زنان و نوزادان در طول فرآیند فرزندآوری ترکیب می کنند. حقوق پزشکان زنان و زایمان و زنان در حد متوسط ​​است.

حقوق متخصص دکتر زنان و زایمان

پزشکان می توانند صرفاً به عنوان متخصص زنان، صرفاً به عنوان متخصص زنان و زایمان فعالیت کنند یا هر دو تخصص را ترکیب کنند و به عنوان متخصص زنان و زایمان گواهینامه دریافت کنند. اکثر بررسی‌های حقوق پزشکان حقوق را فقط برای پزشکان زنان و زایمان گزارش می‌کنند، اما تعداد کمی از آنها به طور جداگانه حقوق پزشکان زنان را مشخص می‌کنند. یکی از آنها سالانه توسط شرکت استخدام تخصصی Profiles انجام می شود که بر روی پزشکانی که شروع به کار می کنند تمرکز دارد. نظرسنجی 2019 آن درآمد متوسط ​​303000 دلار در سال را برای متخصصان زنان گزارش می دهد. انجمن گروه پزشکی آمریکا (AMGA)، در نظرسنجی خود، میانگین دستمزد پزشکان زنان را به طور کلی 236010 دلار در سال تعیین کرده است.

 

حقوق دکتر زنان و زایمان و مقایسه

این اعداد برای کسانی که ترکیبی از زنان و زایمان هستند بیشتر است. رقم AMGA میانگین درآمد سالانه 302638 دلار را برای زنان و زایمان گزارش می‌کند که کمتر از پزشکان زنان است.

 

این دستمزدها بر اساس اکثر استانداردها قابل توجه است، اما بسیاری از تخصص های پزشکی دیگر درآمد بالاتری را برای پزشکان خود فراهم می کنند. به عنوان مثال، PayScale.com میانگین حقوق بین 295343 تا 416000 دلار را برای متخصصان بیهوشی گزارش کرده است. میانگین درآمد پزشکان پوست 255427 دلار در سال است و حقوق جراحان ارتوپد از 381075 دلار تا 59700 دلار متغیر است. میانگین حقوق پزشکان زنان و زایمان در حدود بسیاری از پزشکان مراقبت های اولیه با میانگین حقوق 224474 دلار است.

روند رشد شغلی متخصص زنان

اداره آمار کار پیش‌بینی کرده است که تقاضا برای پزشک بین سال‌های 2018 تا 2028 به میزان 7 درصد افزایش می‌یابد، نرخی بالاتر از میانگین برای همه مشاغل. نسل بیبی بوم بخش اعظم این رشد را تشکیل می دهد و با افزایش سن نیاز به مراقبت های پزشکی بیشتری دارد. این برای متخصصان زنان و زایمان چندان جالب نیست، اما متخصصان زنان و زایمان زنان در هر سنی را درمان می کنند و باید از آن بهره مند شوند. “پژواک بوم” بزرگ بچه‌هایی که بین سال‌های 1982 تا 1995 متولد شده‌اند، وارد سال‌های اولیه باروری خود شده‌اند. این امر همچنین به افزایش تقاضا برای پزشکان زنان و زایمان کمک می کند.

جمع بندی:

اگر علاقه مند به این رشته هستید حال با کمی تفکر در این زمینه می توانید انتخاب بهتری را داشته باشید. با این حال بخش درآمد و میزان حقوقی که یک متخصص دریافت می کند بسته به شرایط مختلفی می تواند متنوع باشد.

منبع:

https://arayeshkadeh.com/articles/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-3658

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]