مهاجرت آسان ایرانیان به کانادا

برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک (Atlantic Immigration Pilot)

برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک (AIP) از سال 2017 به منظور جذب نیروی کاری در ناحیه آتلانتیک برگزار شده است و یکی از راه‌های اخذ کاقامت دائم یکی از چهار استان کانادا در اقیانوس آرام به نام‌های جزیره نیوفاوند لند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نیو برانزویک و نوا اسکوشیا است.

کارفرمایان معین این استان‌ها مجاز هستند از طریق برنامه AIP  نیروهای خارجی مورد نیاز خود را استخدام کنند. بنابراین چنانچه کارفرمایی معینی در کانادا پیشنهاد کاری برای یک تبعه خارجی ارسال نماید، آن شخص قادر خواهد بود از طرف سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا به این کشورمهاجرت کند. مهم‌ترین مزیت این برنامه ساده بودن شرایط آن است، به این معنا که شما برای استفاده از این برنامه نیاز به مهارت‌های کاری و زبانی بالایی ندارید و چنانچه بتوانید شرایط مورد نیاز کارفرمای خود را احراز کنید، امکان استفاده از این برنامه وجود خواهد داشت.

همچنین یک شیوه دیگر نیز برای اخذ اقامت دائم این استان‌های کانادا وجود دارد و آن هم تحصیل در یکی از این چهار استان کاناداست. برای اخذ اقامت از طریق این روش شما باید 16 ماه تا 2 سال در این استان‌ها زندگی کنید و صلاحیت لازم را از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این استان‌ها کسب کنید.

 از معایب برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • طولانی بودن پروسه آن که بین 12 تا 18 ماه زمان می‌برد.
  • نیاز به درخواست کارفرما دارد.
  • شرایط این برنامه محدود به استان‌های چهارگانه آتلانتیک و در کل کانادا قابل اجرا نیست.
  • استان‌های ذکر شده اغلب جزایری هستند که اندازه شهرهای دیگر کانادا رشد و پیشرفت نداشته‌اند و زندگی در آن‌ها مخاطرات خاص خود را دارد.

هزینه مهاجرت به کانادا با روش پایلوت آتلانتیک

 برای مهاجرت به کانادا با روش پایلوت آتلانتیک باز هم نیاز به اثبات تمکن مالی خود دارید. شما باید نشان دهید که تمکن کافی برای زندگی خود و خانواده‌تان در این چهار استان کانادا را دارید. همانطور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید؛ میزان سرمایه‌ای که به این منظور نیاز است، نسبت به سایر روش های مهاجرت کاری به کانادا کمتر و به صرفه‌تر است و خود این موضوع نیز می‌تواند برای کسانی که سرمایه کمی دارند یک مزیت مهم اقتصادی باشد.

برنامه پایلوت مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی ( (RNIP

یکی دیگر از برنامه های مهاجرت کاری به کانادا ، برنامه پایلوت مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی (Rural and Northern Immigration Pilot) است که از ژوئن 2019 و با هدف رفع فاصله اجتماعی و قوی  کردن جوامع کوچک و به ویژه مناطق روستایی مورد اجرا قرار گرفته است.

کارفرمایان این مناطق این شانس را دارند که به منظور جذب نیرو فرصت‌های کاری خود را اعلام نمایند. افراد خارجی جویای کار که خواهان زندگی در کانادا و اخذ اقامت دائم در این کشور هستند، می‌توانند از این موقعیت‌ها استفاده کنند و در صورتی که در کار خود موفق عمل کنند. کارفرمایان می‌توانند از دولت اقامت دائم این شخص را درخواست نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

قیمت خرید 41 مدل ظرف شکلات خوری [فوق العاده شیک] بلور ، چینی، مسی

در واقع، بسیاری خواهند داشت که به طور میانگین سالانه ۲۲ هزار تن کالا از این. اصالت کالا و برگه ضمانت ، پارچ تک و رولت خوری که می خرید. آماده ساختن گل برجسته از زیباترین انواع مدل های زیبایی وجود دارد که بهترین گزینه خواهد بود. 108 مرتبه جهت خشک نمایید چرا که بر […]

آموزش سئو در سئو هکر

تدریس خصوصی سئو توسط من (ناصر رسولی) برای افراد خاص صورت میپذیرد ، در صورتی که نیاز به آموزش خصوصی SEO پیش من دارید بایستی موارد زیر رو داشته باشید: حداقل 7-8 تا پکیج 0 تا 100 سئو رو دیده باشید حداقل 10 تا نمونه کار توی زمینه های سخت داشته باشید آشنایی کامل با […]