مقایسه وسایل کشاورزی جدید و سنتی

همان طور که می دانید از گذشته تاکنون افراد به وسیله کشاورزی نه تنها مواد غذایی مورد نیاز خود بلکه مواد غذایی مورد نیاز دیگران را نیز تامین می کنند. در حقیقت این زمین های کشاورزی هستند که غذای روزانه ما را تامین می کند هر چند که تنوع آن ها بسیار زیاد است. در واقع می ‌توان گفت بخش اصلی غذای سفره از طریق زمین های کشاورزی تهیه می شود. اما از گذشته تاکنون انجام فعالیت های کشاورزی دستخوش تغییراتی شده است که امروز هم می خواهیم در مورد وسایل و ابزار کشاورزی جدید و سنتی صحبت کنیم. زیرا استفاده از وسایل در کشاورزی نقش بسیار مهم و ویژه‌ ای در میزان کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی ایفا می کند به طوری که تغییر در این وسایل باعث تغییر در فرآیند کشاورزی هم شده است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می کنیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

وسایل کشاورزی در گذشته

زمانی که می خواهیم در مورد وسایل کشاورزی در گذشته صحبت کنیم ناخودآگاه کلمه سنتی به میان می آید زیرا وسایلی که در گذشته برای کشاورزی استفاده می شد بسیار قدیمی و به ندرت قابل دسترس بود. برای مثال اگر بخواهیم یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین وسایل کشاورزی سنتی یا قدیمی را نام ببریم باید به گاو آهن اشاره کنیم. گاوآهن در واقع آهن هایی با شیار های بزرگ بود , که به گاو ها می بستند و گاو ها زمانی که از سطح زمین کشاورزی عبور می کردند باعث شخم زدن آن می شدند. علاوه بر آن وسایل قدیمی دیگری هم وجود داشت که امروزه یا دست خوش تغییرات و پیشرفت شده یا به کلی از وسایل کشاورزی کنار گذاشته شده اند. هر چند که هنوز هم در قسمت هایی از ایران زمین های کشاورزی وجود دارد که به وسیله همین لوازم سنتی کشاورزی می کنند.

وسایل کشاورزی جدید

امروزه وسایل کشاورزی بسیار پیشرفته و هوشمند هستند به طوری که برای هر کار کوچکی که در کشاورزی انجام می دهید وسیله ای اختراع یا کشف شده است. این وسایل کمک می ‌کنند تا کشاورزی با کم ترین خستگی و بیش ترین بازدهی محصول انجام شود. از این رو ما سعی کردیم که بخشی از این وسایل کشاورزی جدید را به شما عزیزان معرفی کنیم. مواردی که در زیر می بینید وسایل کشاورزی جدید هستند:

        علف زن و چاله کن و شمشاد زن

        پمپ آب بنزینی با انواع مدل ها و توان متفاوت

        موتور برق با انواع فشار و توان

        ماشین آلات مثل تراکتور و تیلر

        شن کش و ماتچه و بیل مکانیکی

        بذر پاش و کود پاش و آب پاش

        اره شاخه بر و اره موتوری و پمپ سمپاش

 

هر یک از مواردی که خدمت تان گفتیم امروزه مورد استفاده قرار می گیرد چه بسا محصولاتی یا وسایل بیش تری هم باشند که توسط کشاورزان مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای استفاده از وسایل کشاورزی جدید

یکی از مهم ترین مواردی که در مورد وسایل کشاورزی وجود دارد مزایای استفاده از وسایل جدید است. وسایل جدید کشاورزی این قابلیت را برای کشاورز ایجاد می کند که دیگر خسته نشود زیرا همان طور که می دانید استفاده از وسایل قدیمی برای کشاورزی بسیار خسته کننده است به طوری که تمام انرژی کشاورز را خواهد گرفت و دیگر رمقی برای ادامه کار باقی نخواهد ماند همین موضوع می تواند در بلند مدت باعث کاهش کیفیت و کمیت کار شود. حالا اگر بخواهیم در مورد یکی دیگر از مزایای استفاده از وسایل کشاورزی جدید بپردازیم باید صرفه جویی در زمان را نام ببریم. در واقع اگر شما عزیزان برای انجام کار کشاورزی از وسایل جدید استفاده کنید در زمان خود صرفه جویی کرده اید زیرا در کوتاه ترین زمان ممکن کار شما به وسیله وسایل پیشرفته انجام می شود. برای مثال به وسیله دستگاه بذرپاش بذر در سطح زمین پاشیده می شود.

 

خرید وسایل کشاورزی جدید

با توجه به مواردی که خدمتتان عرض کردیم قطعاً شما هم برای انجام کار کشاورزی به فکر داشتن وسایل جدید خواهید بود. از این رو توصیه می کنیم که بهترین وسایل کشاورزی جدید رو با بالا ترین کیفیت از ما بخواهید. سایت ما جدید ترین و به روزترین دستگاه ها و وسایل کشاورزی جدید را خدمت شما ارائه می‌ دهد و شما هر زمان که بخواهید می توانید با مراجعه به سایت وسیله مورد نظر خود را با هر توان و مدلی که مد نظر دارید سفارش دهید و پس از مدت کوتاهی در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید. در سایت yarmohamadishopهر وسیله اصلی و لوازم جانبی دستگاه های کشاورزی جدید وجود دارد. بنابراین لازم است برای خرید چنین وسایلی به نقاط دور دست نروید و کافی است سری به این سایت بزنید و خریدی امن را تجربه کنید. همچنین مقاله های آموزشی و فیلم های جعبه گشایی آموزشی مختلف از محصولات را در سایت  جستجو کنید.

 

افزایش روند کاری با وسایل کشاورزی جدید

اگر شما وسایل کشاورزی جدیدی داشته باشید و در زمین کشاورزی خود از چنین وسایلی استفاده کنید قطع به یقین روند کاری شما افزایش خواهد یافت به طوری که با چنین وسایلی کیفیت محصول شما بالاتر خواهد رفت. افزایش کیفیت محصول باعث افزایش مشتریان مستقیم و غیرمستقیم شما شده و در نهایت سبب سودآوری و افزایش فروش تان خواهد شد. پس شما با خرید وسایل کشاورزی جدید نه تنها باعث افزایش سود و کارکرد خودتان خواهید شد بلکه محصولی باکیفیت را روانه بازار و سفره مردم خواهید کرد. قطعاً هدف هر کشاورزی به ثمر رساندن بهترین محصول است چه بسا این محصول فوق العاده با وجود وسایل کشاورزی جدید امکان پذیر خواهد بود. پس زمان را هدر ندهید و هر چه سریعتر برای خرید وسایل کشاورزی جدید اقدام کنید.

لوازم جانبی و لوازم مصرفی وسایل کشاورزی

برخی از ابزارهای کشاورزی مدرن برای انجام امور محوله نیازمند استفاده از لوازم جانبی مربوط به خود هستند. همچنین برخی نیازمند لوازمی مصرفی هستند. بطور مثال علف تراش های دوشی و پشتی که مخصوص حذف علف های زاید و هرز زمین های کشاورزی و باغ ها هستند نیازمند تیغه های فولادی و نخ های مخصوص نایلونی هستند. همچنین برخی از علف تراش امکانات الحاقی همچون روتیواتور های کوچک هستند. پمپ های سمپاش نیز به عنوان یکی دیگر از ادوات الحاقی قادر هستند به مخازن سم متصل شده و با دریافت نیروی محرکه از تیلر یا تراکتور عملیات سمپاشی را سرعت بخشند.

بدون شک بخش عمده ای از ادوات کشاورزی مکانیکی هستند و دارای اجزاء متحرک و به همین خاطر به مرور نیازمند سرویس و نگهداری و همچنین تامین قطعات و لوازم یدکی هستند. روغن کاری موتور و بخش های متحرک دستگاه ها از جمله گیربکس ها و تامین سوخت مناسب هم در بهره وری مناسب از دستگاه های کشاورزی نقش مهمی را بازی می کنند. تمامی دستگاه ها و لوازم کشاورزی و باغبانی در فروشگاه یارمحمدی دارای تامین کننده های قوی لوازم یدکی و لوازم جانبی و مصرفی می باشد. با تهیه محصولات مورد نظر خود از این فروشگاه از این مزیت فروشگاه استفاده نمایید.

جمع بندی

در گذشته کشاورزی به شدت اکنون انجام می شد اما قطعاً روند کاری کشاورزان پایین‌ تر بود زیرا وسایل کشاورزی گذشته بسیار ابتدایی و محدود بودند اما اکنون وسایل کشاورزی جدید بسیار پیشرفته و با سرعت عمل بالا هستند و همین موضوع باعث شده محصولاتی که از راه کشاورزی به دست می آیند با کیفیت بیش تری ارزش گذاری شوند. از این رو پیشنهاد ما این است با توجه به مزایای استفاده از وسایل کشاورزی جدید شما عزیزان نیز برای خرید وسایل کشاورزی جدید به سایت ما مراجعه نمایید و با یافتن وسیله مورد نظرتان سفارش خود را ثبت کنید. در این صورت کیفیت و کمیت روند کاری شما بالا خواهد رفت و با تولید بیش تر مشتری بیش تری خواهید داشت و در نهایت سودآوری شما افزایش خواهد یافت. البته تنوع وسایل کشاورزی بسیار زیاد است و سایت ما تمام این وسایل را پوشش می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]