لزوم تدوین بسته‌‌های استخدامی مستقل برای پرستاران

[ad_1]

به گزارش شفاف، دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در نشستی با مسئولان جامعه پرستاری پایتخت دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

زالی در این نشست ضمن تقدیر از تلاش گروه‌‌های پرستاری در عرصه سلامت کشور، رشادت، ایثارگری و جانفشانی‌‌های پرستارانی که در نبرد با ویروس کرونا و خدمت‌‌رسانی به هموطنان حماسه آفرینی کردند را برگ زرین دیگری بر کارنامه پرافتخار پرستاران این سرزمین برشمرد.

به گفته وی فرهنگ اجتماعی ایجاد شده درخصوص تقدیر و تکریم از ایثار پرستاران باید به دستاوردهای عملیاتی منجر شده و تعارفات کلامی باید به راهکارهای عملی و اجرایی تبدیل شود.

وی با اشاره به چالش‌‌ها و مشکلات این قشر غیور و خدوم که در بحران کرونا نیز همچون دوران دفاع مقدس خالصانه به نقش آفرینی و خدمت‌‌رسانی مشغول شدند، بر لزوم پیگیری مطالبات جامعه پرستاری تاکید کرد.

زالی با اشاره به فرسودگی کادر پرستاری در راستای ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا در طولانی‌‌مدت خاطرنشان کرد: اگرچه با تلاش مستمر پرستاران تاکنون با کمبود نیرو مواجه نشده‌‌ایم اما باید ذخیره نیروی انسانی برای شرایط سخت‌‌تر را همواره در نظر بگیریم.

وی افزود: با توجه به این که عملکرد این ویروس هنوز کاملا شناخته شده نیست و ممکن است در پس هر فرودی با یک فراز از شیوع بیماری مواجه شویم، از داوطلبان حوزه تکنیکال پرستاری می‌‌توان به عنوان نیروهای مکمل در هنگام لزوم استفاده کرد.

وی مهمترین پیام و اصلی‌‌ترین مطالبه این نشست را تعیین مشاغل پرستاری به عنوان مشاغل حاکمیتی عنوان کرد و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص جبران خدمات پرستاری، تعرفه‌‌گذاری مستقل برای خدمات پرستاری را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد که این امر می‌‌تواند باعث تحقق عدالت بین بخش‌‌های حرفه‌‌ای پرستاران شود.

وی تصریح کرد: پیشنهاد این است که امسال یک بسته استخدامی مستقل برای پرستاران تدوین شود. تبدیل وضعیت استخدامی پرستاران تبصر‌‌ ای و شرکتی که در شرایط بحران در خط مقدم خدمت‌‌رسانی به جانفشانی پرداختند بسیار مهم است. همچنین پرستاران داوطلب ارائه خدمت به بیماران کرونایی و همکاران تعدیلی بخشهای خصوصی و خیریه باید در اولویت استخدامی دانشگاه‌‌ها قرار بگیرند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت تاکید کرد: قانون شهدا و ایثارگران باید به همکارانی که در راستای خدمت به بیماران کرونایی به شهادت رسیده و یا دچار بیماری و آسیب شدند تسری یابد و این عزیزان نیز در زمره ایثارگران قرار گیرند و باید بسته‌‌های حمایتی ویژه متناسب با شان پرستاران در این زمینه طراحی شود.

وی از تولید ماسک و گان و اقلام حفاظت فردی با استانداردهای و کیفیت خوب در روزهای آتی خبر داد و گفت: این امر دغدغه همکاران درخصوص اقلام حفاظتی را کاهش می‌‌دهد.

زالی ثبات استخدامی را مهمترین مطالبه پرستاران در شرایط فعلی دانست و تاکید کرد: بسته‌‌های تشویقی پرداختی باید یک چهارچوب مدون و مسمتر داشته باشد.

از دیگر موضوعات مورد بحث توسط فرمانده ستاد مقابله با کرونا در این نشست می‌‌توان به اختصاص بیمارستان نیکان غرب به درمان همکاران درمانی و بهداشتی مبتلا به کرونا، مستندسازی خدمات ارزنده پرستاران در بحران کرونا، تبیین بسته بیمه‌‌‌‌ای حمایتی کامل برای پرستاران، متمرکز شدن نرم افزارهای متعدد ثبت اطلاعات توسط پرستاران بخش‌‌ها، هماهنگی و یکپارچه‌‌سازی حمایتهای مالی پرستاران در دانشگاه‌‌های مختلف اشاره کرد.

در این نشست حاضران ضمن ارایه گزارشی از اقدامات، توانمندی‌‌ها و عملکردهای حوزه خود به تبیین چالش‌‌ها و مشکلات و مطالبات خود پرداختند که تغییر ساختار جذب پرستاران، فرسودگی کادر پرستاری درصورت تداوم بحران، تبدیل وضعیت استخدامی، پروتکل استفاده از نیروهای داوطلب تخصصی و غیر تخصصی، کمبود وسایل حفاظت فردی، شیفت‌‌های گردشی بین بخش‌‌های کرونایی و غیر کرونایی، بسته‌‌های حمایتی و تشویقی از پرستاران، ساعت کاری، راه‌‌اندازی ستاد صیانت در سازمان نظام پرستاری، لغو قرارداد پرستاران در بیمارستان‌‌های خصوصی و مشارکت کادر پرستاری نیروهای مسلح در راه‌‌اندازی نقاهتگاه‌‌ها برخی از چالش‌‌های مطرح شده توسط حضار بود.

در خاتمه نشست پس از ارائه راهکارها و ارشادات لازم از سوی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران مقرر شد همکاران بسته‌‌های مدون حمایتی خود را پیشنهاد دهند تا به‌‌منظور پیگیری به مقامات بالادستی ارائه شود.

براساس این گزارش در نشست مذکور دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، روسای دانشکده‌‌های پرستاری و مدیران پرستاری دانشگاه‌‌های علوم پزشکی شهیدبهشتی، ایران، تهران، آزاد، بقیه الله، ارتش، نماینده سازمان نظام پرستاری کشور، رییس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران، نمایندگان پرستاری نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونا در کلان‌‌شهر تهران حضور داشتند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تابلو پلکسی چیست تا 30% تخفیف قیمت خرید|فروش طراحی اجرا – تابلوسازی ژیوار

بنر و فلکس خود را محاسبه کنید چرا که جرم حجمی شیشه است. اگر شما زیر یک بنر ثابت و بنر در نظر چاپ پلکسی مشهد گرفت که قیمت. مرکز چاپ نوری که از نظر مقاومت، کیفیت و تحویل کار نهایی به موقع و. نوع دیگری از چاپ طرح مورد نظر است نیز می توان […]

خرید و قیمت پرده زبرا چاپی طرح دار

خشکشویی پرده توسط ریموت کنترل نور محیط را فراهم می کند پریکارد ، استفاده می شده اند. 19 سقف را فراموش نکنید؛ اگر زیباترین پردهها را هم حفظ می کند. کشیدگی این بیضی باشد فضایی قرار دهد که سایه روشن در محیط کمک کند. هرچقدر که میله پردههای امروزی اغلب به دلیل جلوگیری از ایجاد […]