علت خرابی فندک اجاق گاز + نحوه تعویض 🎇

اگر امکان تعمیر نبود فندک باید تعویض شود. در نظر داشته باشید در صورت خرابی المنت پخت، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. در صورت غیر اتوماتیک بودن فندک اجاق گاز شما باید برای زدن فندک دست خود را روی دکمه فندک قرار دهید. به طور کلی مهم ترین دلیل جرقه زدن مداوم اجاق گاز، ورود آب از طریق شستشو یا سر رفتن غذا به درون فندک است. درنتیجه این مسئله دلیل بر خرابی فندک اجاق گاز نیست. چرا که اجاق گازهای صفحه ای علاوه بر زیبایی بیشتر، فضای کمتری را در آشپزخانه اشغال می کنند و تعویض شیشه اجاق گاز صفحه ای کار چندان سختی نیست.

کثیف شدن مشعل اجاق گاز یکی از دلایل مهم است. از دلایل دیگری که باعث خراب شدن جرقه زن اجاق گاز می شود این است که نوسانات برق باعث سوختن فندک شود. اگر به مدت زیادی دکمه فندک را فشار دهید به مرور زمان دکمه فندک خراب شده و جرقه زن از کار می افتد. اگر جرقه زدن بیشتر از یک ثانیه طول بکشد، به این معنی است که ترانس جرقه زن خراب شده است. علت اصلی جرقه های مداوم خراب شدن الکترود و ماژول اجاق گاز است. زرد یا نارنجی شدن رنگ جرقه نشان دهنده وجود مشکل در جرقه زن اجاق گاز است.

انگشت خود را روی کلید قفل ثابت نگه دارید تا صدای باز شدن قفل شنیده شود. علت: باز هم نسبت هوا به گاز در مخلوط زیاد است. ولی باید بدانیم که برای استفاده بهینه و مقرون به صرفه و جلوگیری از خرابیهای احتمالی، اجاق گاز هم نیاز به سرویس دارد بخصوص اگر دارای امکانات خاصی مانند فر باشد. گاهی حتی با زیاد کردن شعله اجاق گاز هم حرارت منعکس شده از آن کم علائم خرابی ترموکوپل اجاق گاز است. مواظب باشید که شعله یا جرقه زن گرم نباشد و دستتان نسوزد. علت۴- سوراخ های مشعل یا پیلوت مسدود شده .

اجاق گاز ، فر گاز و فر توکار بوش یکی از بهترین اجاق گاز های موجود در بازار است. شیشه گاز رومیزی سایزهای مختلفی دارد و با کیفیت های مختلف در بازار یافت می شود. برای دریافت خدمات باکیفیت در زمینه تعمیرات اجاق گاز لوپز با شماره تلفن های تعمیرگاه کاراسان تماس حاصل نمایید. تعمیر اجاق گاز استیل البرز در حال حاضر یکی از مهم ترین وسیله های موجود در آشپزخانه را می توان اجاق گاز به شمار آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]