صحبت از اصلاح اساسنامه گناه بود، حالا ثواب شده است؟/ صحبت‌های کفاشیان ممکن است فوتبال ما را تعطیل کند

[ad_1]

به گزارش شفاف، سعید آذری درباره سرنوشت مسابقات لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: فقط ستاد مبارزه با کرونا که شرایط را می‌دانند باید نظر دهند. به‌جز آنها هر کسی برای فوتبال ایران نسخه بپیچد، براساس حدس و گمان و غیرکارشناسی است. اطلاعات حاصل از این صحبت‌ها غلط است و باید منتظر ستاد مبارزه با کرونا و پروتکل فیفا و AFC باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا از تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا درباره لیگ پیروی می‌کند یا خیر، تصریح کرد: اگر پروتکل همه جوانب را در بر گیرد و ضمانت بدهد که سلامت برگزارکنندگان رقابت‌ها به خطر نمی‌افتد، تابع آنها هستیم. کالچوی ایتالیا تصمیم گرفت لیگی تا پایان فصل جدید 2020 راه‌اندازی شود که بدون تماشاگر برگزار خواهد شد. این تصمیمات جزیره‌ای فدراسیون‌هاست و فیفا باید حرف اول و آخر را بزند.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به این پرسش که آیا روند اصلاح اساسنامه راضی‌کننده است یا خیر، گفت: نبی هفته گذشته به‌عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون انتخاب و جایگزین شکوری شد. فکر می‌کنم شکوری در مدیریت ورزشی امتحان خوبی پس داد و ثابت کرد باید به بچه‌های تخصصی خودمان توجه کنیم.

آذری با اشاره به اقدام چند ماه پیش خود برای جمع‌آوری امضا جهت اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: موضوعی که باعث تعجب من شد این بود که آن زمان، عزیزان خیلی چکشی برخورد کردند و رفتند دنبال اینکه امضاکنندگان، امضای خود را پس بگیرند. شکوری نامه‌ای برای ارائه پیشنهادها برای اصلاح اساسنامه به اعضای مجمع نوشت که اگر قرار بر اصلاح بود، چرا آن زمان که من 10 امضا جمع کردم، اصلاح اساسنامه گناه بود؛ این کار حالا ثواب شده است؟ مگر حرف اشتباهی زدم یا منافعی داشتم؟

وی در ادامه افزود: برخی می‌گفتند دنبال موج‌سواری هستم که خودشان سابقه ورزشی نداشتند و دنبال موج‌سواری بودند. من یک گام جلوتر بودم و می‌دانستم چنین اتفاقی رخ می‌دهد. اگر اساسنامه جدید تصویب شود که باید بشود، این موضوع را علیه فدراسیون تلقی نمی‌کردیم و آذری را تحت فشار نمی‌گذاشتیم یا به او اَنگ نمی‌زدیم. قرار شد اساسنامه جدیدی تدوین کنیم که تدوین‌کنندگان آن، ساختار جدیدی را تشکیل نمی‌دهند.

مدیرعامل باشگاه فولاد بیان کرد: یکی از دوستان گفت به فدراسیون برویم و کارگروهی برای اصلاح اساسنامه ایجاد کنیم. این موضوع به کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال مربوط است که اعضای مشخصی دارند. اگر اساسنامه جدیدی نوشته می‌شود، پیش‌نویس آن باید به اعضای مجمع ارسال شود، اما اینکه دبیرکل نامه می‌زند، با اساسنامه قبلی در تناقض است.

وی در پاسخ به این پرسش که به نظر می‌رسد به فدراسیون فوتبال برای اصلاح اساسنامه اعتماد ندارد، گفت: من اعتماد دارم، اما اعتمادسازی دوطرفه است و اگر قرار به اصلاح باشد، چرا این همه جنگ و دعوا بوده و همه شمشیر را از رو بستند.

مدیرعامل باشگاه فولاد درخصوص اظهارات علی کفاشیان که گفت ما فیفا را گول زدیم، خاطرنشان کرد: او الان یادش افتاده که فیفا را گول زدیم؟ اینکه کفاشیان به این اشتباه اعتراف می‌کند، پایبند بودن او به مسائل اخلاقی را نشان می‌دهد، اما این حرف  مخاطراتی برای ما دارد و ممکن است فوتبال ما را برای مدت زیادی تعطیل کند؟ الان که فوتبال در تمام دنیا تعطیل است.

آذری با اشاره به انتشار پاداش‌های پرداخت شده توسط فیفا به فدراسیون فوتبال ایران و سهم 25 درصدی کارلوس کی‌روش خاطر نشان کرد: من تا زمانی که قرارداد کی‌روش را نخوانم، نمی‌توانم صحبت کنم. اسناد منتشر شده حتماً درست است، اما چه ضمانتی وجود دارد که در قرارداد کی‌روش نیامده که او باید 25 درصد پاداش بگیرد؟

وی درباره اینکه گفته می‌شود کمپ اسپایر از فدراسیون فوتبال برای اردوهای مختلف، در مجموع مبلغ سه میلیون دلار دریافت کرده است، بیان کرد: اگر آدم‌ها نان نداشته باشند، آنها را در خانه خودشان هم راه نمی‌دهند. ممکن است مراوداتی میان وزارت‌های ورزش ایران و قطر باشد و امتیازاتی مبادله شده باشد. هر اظهارنظری از جنبه رفتار سازمانی باید شهودی باشد. امیدوارم این اتفاق نیفتاده باشد، اما اینکه می‌گوییم قطر همه هزینه‌های ما را می‌دهد و چنین سندی منتشر می‌شود، اتفاق خوبی نیست.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با بیان اینکه پیگیری اصلاح اساسنامه تجربه بزرگ برای او بود، خاطرنشان کرد: خودمان دوست داریم دروغ شیرین گوش کنیم تا حقیقت تلخ. برخی شاید امثال ما را دوست نداشته باشند و نخواهند از افراد زحمتکش زبان‌تلخ فوتبال استفاده کنند. من محتاج موج‌سواری برای سمت نیستم و از سازمان لیگ هم بیرون آمدم تا دوستی‌ام با دوستان این سازمان، پابرجا بماند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]