“سیامک شایقى” با کوله‌پشتی از ایده‌های بکر قدم به میدان گذاشت

[ad_1]

به گزارش شفاف، مسعود جعفری جوزانی کارگردان و فیلمنامه‌نویس سرشناس سینما و تلویزیون در پیامی در مورد زنده‌یاد سیامک شایقی گفت: سیامک شایقى با کوله‌پشتی پر از حرف‌ها و ایده‌های بکر و تازه قدم به میدان گذاشت.

متن کامل پیام تصویری مسعود جعفری جوزانی کارگردان و فیلمنامه نویس باتجربه و مطرح سینما و تلویزیون ایران مورد زنده‌یاد سیامک شایقی کارگردان فقید سینمای ایران در زیر آمده است:

«دوست، رفیق و همکار عزیزم، سیامک شایقى را از زمانى که وارد سینما شد مى‌شناسم؛ شوق‌زده، پرشور، اندیشناک با کوله‌پشتی پر از حرف‌ها و ایده‌های بکر و تازه قدم به میدان گذاشت. وقتی درباره سینما حرف می‌زد، از برق چشم‌هایش پیدا بود که این پهلوان جوان، با چاله‌ها و چاه‌هایی که دیوهای اهریمن صفت بر سر راه اهل هنر این دیار کندند آشنایی ندارد. یک تنه با هر چه داشت شروع به کار کرد.

گرم بود و تازه نفس، به تنها چیزی که فکر نمی‌کرد سرمایه لعنتی بود که سایه سنگینش را بر سر سینما پهن کرده است. هر چه داشت در طبق اخلاص گذاشت و بیشتر فیلم‌هایش را با سرمایه شخصی خودش و دوستانش ساخت. چیزی نگذشت که تارهای نامرئی و کشنده صاحبان نوکیسه سرمایه به دست و پایش پیچیدند. مشکلی که باعث شد بیش از نود درصد از نیروی خلاق‌اش را صرف کارهای فرعی تولید و تهیه کند. همین چند سال پیش، بانک قصد داشت خانه‌اش را که برای ساخت فیلم گرو گذاشته بود از او بگیرد. هرگز نفهمیدم از این دام هولناک به سلامت گذشت یا نه.

یادم هست برای فیلم آخرش، صبح تا شب می‌دوید و مجبور بود به دیدار کس و ناکس برود؛ بلکه یک سانس درست برای اکران فیلم «ماه در جنگل» بگیرد، اما نمی‌دانست که مافیای سالن و پخش به داشتن و نداشتن «جهیزیه‌ای برای رباب» اهمیتی نمی‌دهد. متأسفانه این هفت سال گذشته، بدترین دوران زندگی اهل هنر و اندیشه در این مملکت بوده و است. سال‌های سختی که ظاهراً مسئولین هنری کشور هم پادوی هیولای مافیای سالن و نمایش شده‌اند. دوران بی‌معنی و بدی که هر اهل هنری امیدش را از دست داده و بار و بندیلش را بسته که برود!

سیامک عزیز یادت گرامی، در این روزهای کرونایی مظلوم رفتی … راهت پر رهرو و سبز باد.»

پیام تصویری مسعود جعفری جوزانی به همراه این خبر ارسال شده است.

سینما , سینمای ایران , ویروس کرونا , خانه سینما ی ایران ,

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

قیمت خرید 41 مدل ظرف شکلات خوری [فوق العاده شیک] بلور ، چینی، مسی

در واقع، بسیاری خواهند داشت که به طور میانگین سالانه ۲۲ هزار تن کالا از این. اصالت کالا و برگه ضمانت ، پارچ تک و رولت خوری که می خرید. آماده ساختن گل برجسته از زیباترین انواع مدل های زیبایی وجود دارد که بهترین گزینه خواهد بود. 108 مرتبه جهت خشک نمایید چرا که بر […]

آموزش سئو در سئو هکر

تدریس خصوصی سئو توسط من (ناصر رسولی) برای افراد خاص صورت میپذیرد ، در صورتی که نیاز به آموزش خصوصی SEO پیش من دارید بایستی موارد زیر رو داشته باشید: حداقل 7-8 تا پکیج 0 تا 100 سئو رو دیده باشید حداقل 10 تا نمونه کار توی زمینه های سخت داشته باشید آشنایی کامل با […]