“سیامک شایقى” با کوله‌پشتی از ایده‌های بکر قدم به میدان گذاشت

[ad_1]

به گزارش شفاف، مسعود جعفری جوزانی کارگردان و فیلمنامه‌نویس سرشناس سینما و تلویزیون در پیامی در مورد زنده‌یاد سیامک شایقی گفت: سیامک شایقى با کوله‌پشتی پر از حرف‌ها و ایده‌های بکر و تازه قدم به میدان گذاشت.

متن کامل پیام تصویری مسعود جعفری جوزانی کارگردان و فیلمنامه نویس باتجربه و مطرح سینما و تلویزیون ایران مورد زنده‌یاد سیامک شایقی کارگردان فقید سینمای ایران در زیر آمده است:

«دوست، رفیق و همکار عزیزم، سیامک شایقى را از زمانى که وارد سینما شد مى‌شناسم؛ شوق‌زده، پرشور، اندیشناک با کوله‌پشتی پر از حرف‌ها و ایده‌های بکر و تازه قدم به میدان گذاشت. وقتی درباره سینما حرف می‌زد، از برق چشم‌هایش پیدا بود که این پهلوان جوان، با چاله‌ها و چاه‌هایی که دیوهای اهریمن صفت بر سر راه اهل هنر این دیار کندند آشنایی ندارد. یک تنه با هر چه داشت شروع به کار کرد.

گرم بود و تازه نفس، به تنها چیزی که فکر نمی‌کرد سرمایه لعنتی بود که سایه سنگینش را بر سر سینما پهن کرده است. هر چه داشت در طبق اخلاص گذاشت و بیشتر فیلم‌هایش را با سرمایه شخصی خودش و دوستانش ساخت. چیزی نگذشت که تارهای نامرئی و کشنده صاحبان نوکیسه سرمایه به دست و پایش پیچیدند. مشکلی که باعث شد بیش از نود درصد از نیروی خلاق‌اش را صرف کارهای فرعی تولید و تهیه کند. همین چند سال پیش، بانک قصد داشت خانه‌اش را که برای ساخت فیلم گرو گذاشته بود از او بگیرد. هرگز نفهمیدم از این دام هولناک به سلامت گذشت یا نه.

یادم هست برای فیلم آخرش، صبح تا شب می‌دوید و مجبور بود به دیدار کس و ناکس برود؛ بلکه یک سانس درست برای اکران فیلم «ماه در جنگل» بگیرد، اما نمی‌دانست که مافیای سالن و پخش به داشتن و نداشتن «جهیزیه‌ای برای رباب» اهمیتی نمی‌دهد. متأسفانه این هفت سال گذشته، بدترین دوران زندگی اهل هنر و اندیشه در این مملکت بوده و است. سال‌های سختی که ظاهراً مسئولین هنری کشور هم پادوی هیولای مافیای سالن و نمایش شده‌اند. دوران بی‌معنی و بدی که هر اهل هنری امیدش را از دست داده و بار و بندیلش را بسته که برود!

سیامک عزیز یادت گرامی، در این روزهای کرونایی مظلوم رفتی … راهت پر رهرو و سبز باد.»

پیام تصویری مسعود جعفری جوزانی به همراه این خبر ارسال شده است.

سینما , سینمای ایران , ویروس کرونا , خانه سینما ی ایران ,

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]