زمان در ارتفاع آسمان خراش‌ها سریعتر می‌گذرد

زمان در ارتفاع آسمان خراش‌ها سریعتر می‌گذرد

[ad_1]

به گزارش شفاف، پروفسور کاتوری و همکارانش در آزمایشی که انجام دادند، کشف کردند زمان در ارتفاع آسمان خراش‌ها سریعتر می‌گذرد. کاتوری و تیمش یافته‌های خود را در مجله علمی  Nature Photonics انگلیس منتشر کردند.

در این بررسی دانشمندان با استفاده از ساعت مشبک اتمی به ابعاد یک یخچال خانگی، پدیده متفاوت بودن سطح گرانش در ارتفاعات مختلف را تأیید کردند.

با وجود تحقیقات آزمایشگاهی، برای اولین بار چنین پدیده‌ای با چنین دقت بالایی در یک فضای تجاری که برای عموم آزاد است، مورد تایید قرار گرفته است. دانشمندان به لطف ساعت اتمی کاتوری به چنین نتایج دقیقی دست پیدا کردند، چرا که ساعت‌های اتمی عادی ابعاد بسیار بزرگی دارند و برخی از آن‌ها کل آزمایشگاه را اشغال می‌کنند.

ساعت اتمی این تحقیق فرکانس نوسان اتمی را برای اندازه‌گیری دقیق زمان مورد استفاده قرار می‌دهد. در این ساعت تعداد بالایی اتم محدوده شده‌اند و ساختار آن به گونه‌ای بوده که حتی پس از ۱۰ میلیارد سال کار، بیش از یک ثانیه تاخیر نخواهد داشت. سطح دقت ساعت کاتوری در مقایسه با ساعت اتمی سزیم، تا ۱۰۰ برابر بیشتر است. بر اساس اعلام کاتوری، یافته تحقیق جدید امکان استفاده گسترده‌تر از ساعت‌های اتمی در جامعه را افزایش می‌دهد.

این دانشمند طیف وسیعی از برنامه‌های کاربردی بالقوه‌ای را از جمله استفاده از آن برای نظارت بر تغییرات تکتونیکی ناشی از فعالیت آتشفشانی و حرکت صفحات روی کف دریا برای این ساعت پیش بینی کرده است.

به گفته کاتری مردم از ساعت‌ها برای گفتن زمان استفاده می‌کنند، اما آن‌ها به دستگاهی برای اندازه‌گیری زمان و مکان، مانند تفاوت در ارتفاع، مطابق با نظریه نسبت تبدیل می‌شوند.

بر اساس نظریه آلبرت انیشتین، چگونگی گذر زمان تحت تأثیر قدرت جاذبه قرار می‌گیرد و این نشان می‌دهد که زمان در ارتفاعات به دلیل کاهش جاذبه، سریعتر می‌گذرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

بررسی خرید وی پی ان و چگونگی عملکرد آن ها

قصد داریم موضوع وی پی ان و هر آنچه که در ارتباط با آن وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم، پس با ما همراه باشید و پاسخ تمام سوالات  خود را در این باره دریافت کنید. VPN و فیلتر شکن ها از جمله مواردی هستند که تقریبا توسط تمامی افراد برای استفاده کردن از محیط اینترنت مورد […]

CTR چیست؟ و تاثیر آن در سئو | نرخ کلیک

نرخ کلیک (CTR) نسبت کاربرانی است که روی پیوند پیوند کلیک می کنند به تعداد کاربرانی که پیوند را مشاهده می کنند. این شاخص کلیدی اثربخشی در بازاریابی دیجیتال در ارزیابی تبلیغات پولی ، بهینه سازی موتور جستجو ، کمپین های ایمیل ، عناصر خاص CTA (عنصر دعوت کننده) یک وب سایت و سایر مبارزات […]