تپ لایف – هوشمند سازی ساختمان و BMS مدرن با TapLife

اگر با داده های پایگاه داده مطابقت داشته باشد، دسترسی مجاز است، در غیر این صورت، دسترسی ممنوع است. اگر دوست دارید خانه ای لوکس و مدرن داشته باشید ادامه این مطلب را از دست ندهید و در صورتی که به دنبال خرید آپارتمان در اصفهان آن هم از نوع هوشمند و لوکسش می باشید، همین حالا کلمه املاک را به سرشماره ۳۰۰۰۶۰۱۶ ارسال کنید. لامپ معمولی را از داخل سرپیچ درآورید و لامپ هوشمند را دقیقا مثل همان لامپ ها، داخل سرپیچ پیچانده و سفت کنید. همان طور که در جدول بالا میبینید، هزینه سیمکشی در مقایسه با نصب تجهیزات بیسیم به طور قابل توجهی بیشتر است. در این سیستم نیاز است که سیمکشی خانه با نوع هوشمند تعویض شود تا بتوان وسایل خانه را به سیستم مرکزی کنترل وصل کرد. هنگامی که شخصی به سیستم کنترل دسترسی نزدیک می شود، ویژگی های شناسایی فرد فوراً جمع آوری شده و با پایگاه داده مقایسه می شود. در چنین حالتی سیستم ممکن است دستوری را به پردازنده دستگاه مناسب اجرا کند. به لطف دستیابی به دانش تجهیزات سیستم هوشمند ساختمان، امروزه صادرات این تجهیزات به کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای انجام می گردد.

همانطور که اشاره شد در یک خانه هوشمند بین تک تک اجزا ارتباط و هماهنگی خاصی وجود دارد و امکان کنترل از راه دور آنها نیز توسط کنترلرها و ماژولهایی که در ادامه به آنها اشاره بیشتری میکنیم میسر خواهد بود.در شکل زیر بطور مختصر در یک خانه هوشمند آنها را مشخص کرده ایم .که هرکدام از این اجزا وظیفه ای دارد که به بررسی آنها میپردازیم.شکل ٢-١ تجهیزات یک خانه هوشمند و ارتباط آنها با یکدیگر را نشان می دهد. با پورت شبکه BUS معایب برند های قبلی را که سبد محصول کاملی نداشته و این تجهیزات را به صورت ناقص به سیستم خود متصل می نمودند حل کردند. برخی از کارت های شناسایی مغناطیسی یا مجاورتی استفاده می کنند، برخی دیگر از سیستم های تشخیص چهره، اثر انگشت و RFID استفاده می کنند. برای یک مؤسسه گسترده، ممکن است از خدمات ابری برای جمعآوری مرکزی دادههای افراد و پردازش آنها استفاده کنیم. این سیستمها شامل سوئیچها و حسگرهای متصل به هاب مرکزی هستند که توسط ساکنان خانه با استفاده از ترمینال دیواری یا واحد تلفن همراه متصل به خدمات ابری اینترنت کنترل میشود. این سنسورها می توانند به دستگاه مرکزی اطلاعاتی مثل بارانی بودن یا نبودن هوا و دمای محیط و همچنین میزان رطوبت خاک و یا شدت وزش باد را اطلاع دهند.

همچنین برای تجزیه و تحلیل داده ها، ارائه داده ها و تجسم استفاده خواهد شد. همچنین ممکن است برای برنامه هایی که به منابع گسترده نیاز دارند به هوشمند سازی ارزان خانه ابر متصل شود. این حسگرها به خود خانه و به دستگاه های متصل به خانه متصل می شوند. در همین ایران کلی از این خانههای هوشمند وجود دارد؛ مثلا همین، ویلایی که گروه بارمان آن را طراحی کرده است. اما مهم ترین چیزی که این گجت را به وسیله مناسبی برای خانه هوشمند تبدیل کرده امکان کنترل دیگر ابزارهای خانگی هوشمند با استفاده از دستورات صوتی است. در یک نمونه پیاده سازی، از کارت RFID و خواننده RFID استفاده شده است. شخص کارت را از طریق خواننده RFID واقع در نزدیکی درب اسکن کرد. سیستم شناسه را به سرویس کنترلی ارسال کرد که شناسه اسکن شده را با شناسه های مجاز در پایگاه داده مقایسه می کند. شناسه اسکن شده از طریق اینترنت به سامانه ابری ارسال شده کیت هوشمند سازی خانه است.

نحوه ی سیم کشی خانه هوشمند بسته به نوع سیستم مورد استفاده دارد. یک سیستم رایج از یک پایگاه داده با ویژگی های شناسایی افراد مجاز استفاده می کند. چنین سیستم هایی سازگار و قابل تنظیم هستند تا نیازهای در حال تغییر ساکنان خانه را برآورده کنند. خوشبختانه دستگاه های زیادی وجود دارن که با Samsung SmartThings سازگار هستن که از کنترل دما و زنگ درها گرفته تا قفل ، یخچال و واشر را شامل میشن . برای انجام این کار، شامل یک پردازشگر سیگنال، یک رابط ارتباطی و یک میزبان در زیرساخت ابری است. سرویس ابری را برای مدیریت لوازم خانگی ایجاد می کند که در زیرساخت ابری میزبانی می شود. معماری پایه امکان اندازهگیری شرایط خانه، پردازش دادههای ابزاردار، استفاده از حسگرهای مجهز به میکروکنترلر را برای اندازهگیری شرایط خانه و محرکها برای نظارت بر دستگاههای تعبیهشده در خانه را ممکن میسازد. فناوری های دسترسی به خانه معمولاً برای درهای دسترسی عمومی استفاده می شود. داده های پردازش شده در پایگاه داده پیوست شده برای استفاده در آینده ذخیره می شود. محبوبیت و نفوذ مفهوم خانه هوشمند با سرعت خوبی در حال رشد است، زیرا بخشی از روند مدرن سازی و کاهش هزینه ها شد. ساختمان هوشمند به یک گزینه مقرون به صرفه تر و به یک فناوری مناسب برای مصرف کنندگان تبدیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]