توصیۀ آیت‌الله هاشمی‌نژاد دربارۀ سحرهای ماه رمضان

[ad_1]

به گزارش شفاف، در طول سال بعضی زمان‌ها در زندگی انسان ارزشمندترند؛ از میان ماه‌ها، ماه رمضان؛ از بین شب‌ها، شب قدر و با فضیلت‌ترین ساعات روز، وقت سحر و بین الطلوعین است. بیداری در سحر و مناجات با پروردگار توفیقی است که نصیب هر کسی نمی‌شود، اینک ماه مبارک رمضان است و روزه‌داران فرصت بیداری در سحر را بیشتر تجربه می‌کنند و چه شایسته است این سرآغازی باشد برای خلوت بین خود و خدا در نیمه‌شب‌ها ـ نه فقط در ماه رمضان بلکه در طول سال ـ و این فقط یکی از ثمرات و بهره‌های ما در این ماه پر خیر و برکت باشد.

آیت‌الله سیدحسین هاشمی‌نژاد استاد اخلاق در بیانی با اشاره به اهمیت سحرهای ماه مبارک رمضان گفت: در سحرها سعی کنید ساعتی زودتر بیدار شوید و با خدای خود خلوتی کنید، نباید از برکات این سحرها غافل شویم. «آن چشمی که گویند نهان بر ظلمات است، گر هست به جز چشمِ تری در سحری نیست».

سحرهای ماه مبارک رمضان، سحرهای خاصی است با سحرهای دیگر در ایام سال تفاوت دارد، امتیاز دارد، سحر وقت استغفار و توبه و توجه به خداست. امیر‏المؤمنین علیه‌‏السلام به سپیدۀ سحری خطاب فرمود: ای سپیدۀ سحری، نشد تو طلوع کنی و چشم علی در خواب باشد، هرگاه طلوع کردی چشم من همیشه بیدار بود.

باید برنامه‌ریزی کنیم. به این نکته نیز اشاره کنم که بیداری سحر برای خوردن نیست، خوردن سحر بهانه‌ای است تا برخیزیم و با خدای تبارک و تعالی مناجات کنیم.

یا شب افغان شبی یا سحر آه سحری
می‌کند زین دو یکی در دل جانان، اثری

خرم آن‌روز که از این قفس تن برهم
به هوای سر کویت بزنم بال و پری

آنچه خود داشتم اندر سر سودای تو رفت
حالیا بر سر راهت منم و چشم تری

سال‌ها حلقه زدم بر در میخانۀ عشق
تا به روی دلم از غیب گشودند، دری

ماه مبارک رمضان ,

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

اجاره اکسیژن ساز در سراسر ایران + قیمت و آموزش رایگان

به عنوان مثال میزان حجم اکسیژن تولیدی در محدوده بین ۰.۵ تا ۵ لیتر در دقیقه است که طراحان این اجازه را به کاربر داده اند که مقدار آن را به طور دقیق مشخص کنند. 4- اکسیژن با خلوص90-95% توسط ماسک یا نازل به بیمار انتقال داده می­شود. اغلب اکسیژن سازهای خانگی، از نوع ثابت […]

گیربکس داغ!!!!

گیربکس داغ!!!! بالارفتن حرارت گیربکس و روغن موجود در آن در مراحل اولیه مشکلی ایجاد نمی‌کند اما پس از چند ساعت که گیربکس به کار خود ادامه می‌دهد، دما روغن  تا حد قابل توجه افزایش می‌یابد. این گرمای زیاد  باعث فشارآمدن بر سوپاپ‌های کنترل فشار می‌شود. در مجموع افزایش دما باعث ایجاد اختلال در کار […]