تنش در مرز دو کره بالا گرفت

تنش در مرز دو کره بالا گرفت

[ad_1]

 

به گزارش شفاف، به نقل از رویترز، منابع خبری ارتش کره جنوبی اعلام کردند پس از شلیک گلوله از سوی نطامیان شمالی و پاسخ سربازان جنوبی، به کسی آسیب نرسید و اوضاع در حال حاضر در منطقه مرزی بی‌طرف آرام و شرایط عادی است. گزارش این درگیری کوتاه نظامی را ستاد مشترک ارتش کره جنوبی منتشر کرد.

در بیانیه رسانه‌ای تنش مرزی میان دو کره آمده است: ما در حال مذاکره و گفتگو با طرف شمالی هستیم تا از بحرانی شدن شرایط و ادامه یافتن درگیری جلوگیری کنیم. ضمن اینکه نیروهای خودمان را آماده نگه می‌داریم. در گفتگو با ارتش کره شمالی می‌خواهیم به دلایل آغاز درکیری و تبادل آتش برسیم. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی اندکی بعد از قول مقام‌های ارتش کره شمالی اعلام کرد شلیک گلوله عمدی نبوده است.

یک روز پس از بیرون آمدن رهبر کره شمالی از پستو و ظاهر شدن در انظار عمومی پس از حدود ۲۰ روز غیبت، شلیک گلوله سمت سربازان ارتش کره جنوبی شاید پاسخی باشد به خبرسازی‌های رسانه‌های همسایه جنوبی درباره مرگ کیم جونگ-اون؛ هر چند برخی مقام‌های رسمی کره جنوبی خبرها را بی‌اساس دانسته بودند.

پس از آتش‌بس سال ۱۹۵۳ در جنگ کره، دو کشور وارد یک مرحله بسیار طولانی شرایط نه جنگ نه صلح شده‌اند. منطقه غیرنظامی میان دو کره هم برخلاف نامش یکی از پرتنش‌ترین نقاط روی کره خاکی و تبادل آتش عمدی و غیرعمدی در آن امری مرسوم است. زمین مین‌گذاری‌شده و سیم‌خاردار ویژگی این منطقه غیرنظامی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

گیربکس داغ!!!!

گیربکس داغ!!!! بالارفتن حرارت گیربکس و روغن موجود در آن در مراحل اولیه مشکلی ایجاد نمی‌کند اما پس از چند ساعت که گیربکس به کار خود ادامه می‌دهد، دما روغن  تا حد قابل توجه افزایش می‌یابد. این گرمای زیاد  باعث فشارآمدن بر سوپاپ‌های کنترل فشار می‌شود. در مجموع افزایش دما باعث ایجاد اختلال در کار […]

پیشگیری از روغن ‌سوزی ماشین چگونه است؟

پیشگیری از روغن ‌سوزی ماشین چگونه است؟ اگر اطلاعات کافی درباره قطعات و کارکرد بخش‌های مخلتف خودرو داشته باشید، به‌ندرت به دردسر خواهید افتاد. پس بهتر است که حواس‌تان به اموری مانند تنظیم و بررسی روغن موتور و پیشگیری از روغن‌سوزی هم باشد. روش‌هایی وجود دارد و نکته‌هایی در میان است که به شما کمک […]