تنش در مرز دو کره بالا گرفت

تنش در مرز دو کره بالا گرفت

[ad_1]

 

به گزارش شفاف، به نقل از رویترز، منابع خبری ارتش کره جنوبی اعلام کردند پس از شلیک گلوله از سوی نطامیان شمالی و پاسخ سربازان جنوبی، به کسی آسیب نرسید و اوضاع در حال حاضر در منطقه مرزی بی‌طرف آرام و شرایط عادی است. گزارش این درگیری کوتاه نظامی را ستاد مشترک ارتش کره جنوبی منتشر کرد.

در بیانیه رسانه‌ای تنش مرزی میان دو کره آمده است: ما در حال مذاکره و گفتگو با طرف شمالی هستیم تا از بحرانی شدن شرایط و ادامه یافتن درگیری جلوگیری کنیم. ضمن اینکه نیروهای خودمان را آماده نگه می‌داریم. در گفتگو با ارتش کره شمالی می‌خواهیم به دلایل آغاز درکیری و تبادل آتش برسیم. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی اندکی بعد از قول مقام‌های ارتش کره شمالی اعلام کرد شلیک گلوله عمدی نبوده است.

یک روز پس از بیرون آمدن رهبر کره شمالی از پستو و ظاهر شدن در انظار عمومی پس از حدود ۲۰ روز غیبت، شلیک گلوله سمت سربازان ارتش کره جنوبی شاید پاسخی باشد به خبرسازی‌های رسانه‌های همسایه جنوبی درباره مرگ کیم جونگ-اون؛ هر چند برخی مقام‌های رسمی کره جنوبی خبرها را بی‌اساس دانسته بودند.

پس از آتش‌بس سال ۱۹۵۳ در جنگ کره، دو کشور وارد یک مرحله بسیار طولانی شرایط نه جنگ نه صلح شده‌اند. منطقه غیرنظامی میان دو کره هم برخلاف نامش یکی از پرتنش‌ترین نقاط روی کره خاکی و تبادل آتش عمدی و غیرعمدی در آن امری مرسوم است. زمین مین‌گذاری‌شده و سیم‌خاردار ویژگی این منطقه غیرنظامی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]