تفاوت قهوه سرد با آیس کافی چیست؟

 

قهوه سرد را کشف کنید

 قهوه سرد در عادات بسیاری از افراد نیست.. به طور کلی، وقتی در مورد قهوه سرد در اطرافم صحبت می شود، واکنش ها بسیار متفاوت است. چرا ؟ فقط به این دلیل است که مردم فقط به یک فنجان قهوه داغ فکر می شاید میتوان گفت که قهوه سرد بسیار بیشتر از قهوه داغ لذت بخش است.

قهوه سرد چیست؟

  Cold brew یا قهوه سرد یک کلمه انگلیسی است (که عاشقان قهوه از آن استفاده می کنند) و به معنای قهوه دم کرده سرد است. از این رو، همانطور که از نام آن پیداست، این یک روش دم کردن قهوه است که نیازی به آب داغ ندارد.

بنابراین، قهوه آسیاب شده بهتر است در آب سرد یا در دمای اتاق دم کنید. وقتی آب داغ نیست روغن و عطر قهوه برای مدت بسیار طولانی جذب می شود. به همین دلیل است که تهیه قهوه با روش سرد دم چندین ساعت زمان می برد.

چرا باید برای قهوه سرد بیشتر تلاش کنید

چند ساعت برای درست کردن قهوه؟ احتمالاً از خود می‌پرسید که برای چند ساعت قهوه دم کردن سرد چه چیزی لازم است… بسته به دستور پخت، قهوه و اندازه آسیاب خاص، 8 تا 20 ساعت طول می‌کشد.

احتمالاً می دانید که روش های زیادی برای تهیه قهوه وجود دارد: اسپرسو میکر، قهوه فیلتر v60، فرنچ پرس و غیره. هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارند، اما مهمتر از همه، هر کدام از آنها به آشکار شدن جنبه های خاص قهوه کمک می کند.

مزایا و معایب قهوه سرد دم

 

اشکال اصلی این روش بدیهی است زمان پخت یا حداقل زمان دم کردن است که بسیار عالی است. اگر هوس قهوه دارید، در حال حاضر، بلافاصله موفق نخواهید شد.

اگر بخواهیم فقط یک مزیت بدهیم، این است که قهوه ای که به این روش درست می شود به همان اندازه خوب است اما این روشی است که برای همه در دسترس است: شما به مواد زیادی نیاز ندارید و بسیار ساده است.

به علاوه، قهوه را می توان برای چند روز خنک کرد… اگر در هر زمانی از روز یک نوشیدنی با طراوت می خواهید، عالی است!

تفاوت قهوه سر با آیس کافی چیست

تهیه قهوه سرد بصورت خانگی بسیار ساده است. تو نیاز داری :

قهوه خوب (ترجیحا دانه ها)

آسیاب قهوه (اگر دانه قهوه شما)

آب (ترجیحا فیلتر شده)

ظرف

فیلترها (کاغذی یا قابل استفاده مجدد)

توصیه می کنیم در هر 10 میلی لیتر آب از 7 تا 8 گرم قهوه استفاده کنید… پس اگر 70 میلی لیتر آب در ظرف ریختید 50 تا 55 گرم قهوه اضافه کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که مقداری تلاش نیاز دارد و ببینید کدام یک از نظر طعم قهوه، زمان دم کردن، آسیاب کردن و غیره برای شما بهترین هست.

اندازه قهوه

قهوه باید درشت باشد … آسیاب باید شبیه آسیاب قهوه در فرنچ پرس باشد.

آسیاب کردن خیلی ریز منجر به استخراج بیش از حد می شود و قهوه شما را تلخ می کند. از طرف دیگر، آسیاب بیش از حد غلیظ قهوه را به خوبی استخراج نمی کند و باعث می شود قهوه کمی نرم تر شود.

برای به حداکثر رساندن عطر باید به قهوه با کیفیت بالا با رست برشته نسبتا نزدیک ترجیح داده شود.

دم کردن قهوه

سرد دم کردن باید حداقل 8 ساعت طول بکشد و می تواند تا 20 ساعت طول بکشد… این زمان سرد دم کردن به دو معیار بستگی دارد:

مقدار قهوه: هر چه قهوه کمتر باشد، مدت زمان بیشتری باید مصرف شود

می توانید بگذارید در دمای اتاق یا در یخچال.

مراحل اولیه طرز تهیه دمنوش سرد (بدون قهوه ساز)

در اینجا مراحل تهیه یک نوشیدنی سرد را طبق دستوری که استفاده می شود نشان می دهیم:

فرض کنید می خواهیم 1 لیتر نوشیدنی سرد آماده کنیم. در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

80 گرم قهوه (درشت) آسیاب کنید

قهوه را در ظرفی (بطری خالی و غیره) قرار دهید.

1لیتر آب در دمای اتاق بریزید.

همه چیز را به آرامی هم بزنید تا تمام تفاله های قهوه جذب شود

به دلخواه 8 تا 12 ساعت بگذارید بماند.

پس از پایان دم کردن، قهوه را صاف کرده و بگذارید خنک شود.

اگر قهوه بیش از حد در اینجا اضافه شود، می تواند باعث تلخی طعم شود. برای دم کردن بین ساعت 18 تا 20 بعد از ظهر، حدود نیمی از قهوه را بشمارید.

اگر قهوه دم کرده خارج از یخچال تهیه شده است، به شما توصیه می کنم چند تکه یخ به نوشیدنی اضافه کنید!

دستگاه قهوه ساز سرد دم

اگر دستور تهیه نوشیدنی های سرد را می خواهید که توسط متخصصان تایید شده و در بهترین شرایط تهیه شده باشد، شما را به خرید قهوه ساز هاریو کلد دعوت می کنم.

این قهوه ساز بطری شکل برای تهیه نوسیدنی جدید مورد علاقه شما ایده آل است. در واقع، جدا از اینکه استفاده از آن بسیار آسان است، کافی است قهوه سرد، در خور نامش و در بدو ورود واقعا خوشمزه درست کنید. به شرطی که دستور پخت قهوه سرد را در دستورالعمل دنبال کنید و سپس از قهوه خوب استفاده کنید.

به سادگی فیلتر را با 55 گرم قهوه درشت پر کنید و سپس بطری را با حدود 700 میلی لیتر آب پر کنید. دم کردن باید 8 ساعت طول بکشد. در آنجا می توانید فیلتر پر از قهوه را بردارید و بگذارید بطری خنک شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]