تحلیل رویترز از پافشاری آمریکا بر تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران

تحلیل رویترز از پافشاری آمریکا بر تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران

[ad_1]

به گزارش شفاف، خبرگزاری رویترز در ادامه بخشی از گزارشی که خواندید ، آورده است: براساس توافق‌نامه‌ موجود تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر به پایان می‌رسد. یک مقام آمریکایی تأیید کرده است که پیش‌نویس قطعنامه‌ی تمدید تحریم‌های آمریکا به انگلیس، فرانسه و آلمان ارائه شده است، اما دیپلمات‌های آمریکا اظهار می‌کنند که آن را به ۱۱ عضو دیگر شورای امنیت از جمله روسیه و چین ارائه نکرده‌اند.

این قطعنامه در صورت دارا بودن ۹ رای موافق و وتو نشدن از طرف کشورهای روسیه، چین، ایالات متحده، انگلیس یا فرانسه به تصویب خواهد رسید. دیپلمات‌ها اظهار کرده‌اند که ایالات متحده احتمالاً برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، می‌بایست روسیه و چین مجبور به این کار کند.

هیات‌های اعزامی روسیه و چین به سازمان ملل بلافاصله به این اظهارات پاسخی نداده‌اند. کشورهای روسیه و چین نیز طرفین توافق هسته‌ای ایران هستند.

اگر شورا امنیت تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید نکند، طرح بعدی ایالات متحده تلاش برای اعمال به اصطلاح فوری همه تحریم‌ها علیه ایران خواهد بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از برجام در سال ۲۰۱۸ خارج شد و این توافقنامه در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما را «بدترین توافق» توصیف کرد.

یک مقام اروپایی به شرط ناشناس بودن اظهار کرد که این مسئله از منظر شورای امنیت باعث بروز هرج و مرج و نابسامانی خواهد شد؛ زیرا صرف نظر از آنچه انگلیس، آلمان و فرانسه فکر می‌کنند، روسیه و چین قرار نیست در این توافقنامه (تمدید تحریم‌های تسلیحاتی) مشارکت کنند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز روز دوشنبه طرح و برنامه ایالات متحده مبنی بر تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را رد کرد و به واشنگتن گفت «رویاپردازی را تمام کند.»

ایران در پاسخ به خروج آمریکا و بازگرداندن تحریم‌های یک طرفه که باعث کاهش صادرات نفت ایران شده است، محدودیت‌های توافقنامه‌ی هسته‌ای از جمله غنی سازی اورانیوم را نادیده گرفته است. اروپایی‌ها و سازمان ملل در تلاش است تا این توافقنامه را نجات دهد، اما با پیشرفت کمی روبرو بوده است.

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا مدت‌ها است که به شورای امنیت برای تمدید و افزایش تحریم‌های تسلیحاتی و انجام اقدامات نظارتی و بازرسی در بنادر و آب‌های آزاد، اصرار می‌کند تا به هر شکلی که شده است تلاش‌های ایران برای دور زدن تحریم‌های تسلیحاتی ظالمانه را خنثی کند. وی در صدد آن است که از آزمایش موشک‌های بالستیک ایران جلوگیری به عمل آورد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

گیربکس داغ!!!!

گیربکس داغ!!!! بالارفتن حرارت گیربکس و روغن موجود در آن در مراحل اولیه مشکلی ایجاد نمی‌کند اما پس از چند ساعت که گیربکس به کار خود ادامه می‌دهد، دما روغن  تا حد قابل توجه افزایش می‌یابد. این گرمای زیاد  باعث فشارآمدن بر سوپاپ‌های کنترل فشار می‌شود. در مجموع افزایش دما باعث ایجاد اختلال در کار […]

پیشگیری از روغن ‌سوزی ماشین چگونه است؟

پیشگیری از روغن ‌سوزی ماشین چگونه است؟ اگر اطلاعات کافی درباره قطعات و کارکرد بخش‌های مخلتف خودرو داشته باشید، به‌ندرت به دردسر خواهید افتاد. پس بهتر است که حواس‌تان به اموری مانند تنظیم و بررسی روغن موتور و پیشگیری از روغن‌سوزی هم باشد. روش‌هایی وجود دارد و نکته‌هایی در میان است که به شما کمک […]