بررسی خرید وی پی ان و چگونگی عملکرد آن ها

قصد داریم موضوع وی پی ان و هر آنچه که در ارتباط با آن وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم، پس با ما همراه باشید و پاسخ تمام سوالات  خود را در این باره دریافت کنید. VPN و فیلتر شکن ها از جمله مواردی هستند که تقریبا توسط تمامی افراد برای استفاده کردن از محیط اینترنت مورد استفاده قرار گرفته می شوند و در بسیاری از موارد حتی از سیستم کاری و نحوه ی عملکرد آن ها اطلاعی درست و به جا وجود ندارد.

                 وی پی ان                                                         

http://www.upsara.com/images/v978284_.jpg

وی پی ان (vpn) چیست؟

قبل از این که به بررسی هر موضوعی بپردازیم، یک تعریف کامل و جامع را از vpn ارائه می دهیم تا تمامی مفاهیمی را که در ادامه بررسی می کنیم بهتر درک کنید.

 به بیان کاملا ساده و قابل فهم، خرید وی پی ان ها به عنوان یک نحوه ی ارتباط رمزگذاری شده در اینترنت و از محل اتصال شدن فرد استفاده کننده آغاز شده و تا محل مورد نظر این ارتباط و رمزگذاری اطلاعات برقرار خواهد بود. به بیان دیگر vpn ها با استفاده از یک شیوه ی خاص رمزگذاری سبب اتصال  محل اینترنت مورد استفاده ی فرد به اینترنت عمومی می شود. با استفاده از این شیوه به راحتی و بدون دردسر آدرس اینترنتی مورد استفاده توسط فرد تغییر پیدا می کند و در نهایت آدرس اصلی قابل دسترسی نخواهد بود.

 نکته ای که در این باره وجود دارد و باید مورد توجه قرار گرفته شود این است که در استفاده از وی پی ان ها، سرور ها دسترسی به آدرس اینترنتی افراد استفاده کننده نخواهند داشت و تنها آدرسی که با استفاده از VPN ایجاد می شود را در دست دارند.

 این موضوع به افراد کمک می کند که هنگام استفاده از وبسایت های حساس و غیرمجاز، آدرس آن ها در دسترس نباشد. میزان هزینه هایی که برای خرید وی پی ان باید پرداخت شود به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه به صورت کامل شرح می دهیم.

 هزینه ی مورد نیاز برای استفاده از vpn به محل مورد استفاده ی شما جهت اتصال بستگی دارد و این هزینه با توجه به محل متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال هزینه ی استفاده از خدمات ارائه شده ی ایالات متحده ی آمریکا بسیار کم تر از هزینه ی استفاده از خدمات کشورهای اروپایی است و این یکی از مهم ترین دلایل استفاده ی افراد از خدمات ایالات آمریکا به جای کشورهای اروپایی است.

 

چگونه باید از وی پی ان استفاده کنیم؟

 شاید شما هم متناسب با موقعیتی که دارید نیاز به استفاده از vpn داشته باشد و یا تا به حال از آن برای انجام کاری استفاده کرده باشید. توجه داشته باشید که پس از خرید وی پی ان و خرید فیلتر شکن باید از اصول استفاده کردن از آن اطلاع داشته باشید. برای خریداری vpn با لیستی از کشورهای مختلف رو به رو می شوید. شما برای استفاده هر کدام از برنامه های اشاره شده باید یکسری تغییرات در سیستم و یا دستگاه گوشی همراه خود ایجاد کنید.

 برای استفاده کردن از vpn باید تنظیمات برنامه را بر روی کشوری قرار دهید که خدمات ارائه شده توسط آن را خریداری کرده اید. پس از ایجاد تغیرات اشاره شده، برنامه با استفاده از یکسری تنطیمات رمزگذاری شده به خدمات متصل خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر از VPN  معتبری استفاده کنید و هنگام استفاده از این خدمات تمامی اتصالات شما با اینترنت به صورت رمزگذاری شده است و هیچگونه اطلاعات و آدرسی از شما در اینترنت  به جای نخواهد ماند زیرا آدرس های موقتی برای شما با استفاده از روش های رمزگذاری ایجاد می شود.

 

مهم ترین دلیل نگرانی های استفاده از vpn چیست؟

شاید شما هم بار ها با جمله هایی همانند  “هنگام استفاده از vpn مراقب باشید” برخورد کرده اید. این جملات بسیار مهم بوده و اعتبار بالایی دارند زیرا هنگام استفاده کردن از آن ها باید یسکری از نکات را مورد توجه قرار دهید و از برخورد با مشکلات متعدد جلوگیری کنید. یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام استفاده از vpn باید مورد توجه قرار دهید این است که اعتبار ارائه دهنده را به صورت مداوم مورد بررسی قرار دهید تا سرویس مورد استفاده برای شما محرز شود.

 از مهم ترین مشکلاتی که در صورت عدم توحه به اعتبارارائه دهنده به وجود می آید، استفاده کردن از vpn نامعتبر است که امنیت فرد استفاده کننده را از بین می برد. در صورت خرید و چک نکردن اعتبار، سرعت و… امکان برخورد با مشکلات فراوان وجود دارد. بهتر است برای خرید vpn به معتبر بودن آن ها توجه ویژه ای داشته باشید.

 

آیا امکان محافظت وی پی ان از اطلاعات فرد مورد استفاده وجود دارد؟

 در قسمت های قبل نیز به این موضوع اشاره کردیم که تمامی وی پی ان ها با قرار گرفتن بر روی سیستم های کامپیوتری یا تلفن های گوشی همراه ارتباطی رمزگذاری شده را بین دستگاه و سرور مورد نظر برقرار می کنند. در بسیاری از موارد می توانید بدون نگرانی و وجود کوچک ترین مشکلی از آن ها استفاده کنید. اما مواردی خاص وجود دارد که که امکان ردیابی سوابق جست و جوی فرد را با استفاده از سازنده ی VPN قابل پیگری خواهد بود. شما باید هنگام استفاده از این نوع خدمات احتیاط کنید و این گونه تصور نکیند که در فضای اینترنت به صورت کامل ناشناس فعالیت می کنید.

 

برای مثال فردی که به صورت مداوم به موتور جست و جوی گوگل یا فیس بوک و … اتصال پیدا می کند، تمامی سوابق این اتصال ها به صورت Cookie ذخیره می شود. توجه داشته باشید که حتی در مواقعی که از VPN  استفاده کنید این اطلاعات به صورت دقیق ذخیره می شوند.

پس در استفاده از این گونه خدمات برای اتصال به اینترنت و انجام دادن فعالیت های مورد نیاز خود بیشترین احتیاط را داشته باشید و سعی کنید از خدماتی استفاده کنید که مورد تایید بوده و هیچگونه خطری اطلاعات و سوابق شما را تهدید نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]