انتشار کتابی درباره انقلاب از نگاه مقام معظم رهبری/ شرکت در پویش مطالعاتی فصل باران تمدید شد

انتشار کتابی درباره انقلاب از نگاه مقام معظم رهبری/ شرکت در پویش مطالعاتی فصل باران تمدید شد

[ad_1]

به گزارش شفاف، هفته گذشته اتفاقاتی در حوزه ادبیات روی داد که در اینجا به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم:

کتاب «قندیل کوچک» غسان کنفانی به چاپ پنجم رسید

«قندیل کوچک» داستانی نوشته غسان کنفانی، نویسنده معاصر فلسطینی برای کودکان است. کنفانی در این کتاب، داستانی تخیلی درباره امیرزاده‌ای را روایت می‌کند که بعد از مرگ پدر باید به تخت بنشیند اما پدر فرمان سختی برای این کار صادر کرده است. شاهزاده مجبور است برای به دست گرفتن حکومت، خورشید را به قصر بیاورد. این اثر را کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ترجمه غلامرضا امامی و تصویرگری پرستو احدی منتشر کرده و هم‌اکنون به چاپ پنجم رسیده است.

کتاب «صدور انقلاب اسلامی از منظر آیت‌الله خامنه‌ای» منتشر شد

کتاب «صدور انقلاب اسلامی از منظر آیت‌الله خامنه‌ای» تألیف سامان نظام‌الاسلامی و علی خاکرنگین از سوی انتشارات راز نهان منتشر شده است.

این کتاب در پنج فصل: «ماهیت و عوامل ایجادی انقلاب، اهداف انقلاب اسلامی، روش‌های صدور انقلاب، موانع صدور انقلاب و نقاط قوت صدور انقلاب» و در ۱۰۳ صفحه، به صورت خودجوش و جهادی نگاشته شده است.

پویش مطالعاتی فصل باران تا پایان اردیبهشت تمدید شد

مهلت شرکت در یازدهمین پویش مطالعاتی فصل باران تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ از سوی دبیرخانه آن تمدید شد.

یازدهمین پویش مطالعاتی «فصل باران» کتاب فصل بسیج که با محوریت کتاب‌های «تمنای بی خزان» به قلم شیرین زارعپور و «بچه‌های ممد گره» حمید حسام آغاز به کار کرده است تا پایان اردیبهشت جهت شرکت عموم مخاطبان تمدید شد.

سعدی آموزگار جاودانه زبان فارسی است

غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعدی گفت: اوّل اردیبهشت در کشور ما و در میان فارسی‌زبانان سرزمین‌های دیگر «روز سعدی» نامیده شده است.

وی با بیان اینکه این روز و ماه را سعدی در مصرعی به صورت «اوّل اردیبهشت ماه جلالی» آورده است، اظهار کرد: سعدی بی‌گمان معروف‌ترین شاعر ایرانی در جهان و آموزگار جاودانه زبان فارسی است. کافی است به تعداد ترجمه‌هایی که به زبان‌های مختلف دنیا از آثار سعدی، به‌ویژه گلستان و بوستان، صورت گرفته و به قدمت و تنوّع این ترجمه‌ها توجه کنیم تا صحّت این ادعا بر ما ثابت شود. شادروان جواد حدیدی، استاد ادبیات تطبیقی دانشگاه فردوسی مشهد و عضو پیوستهٔ فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در کتاب معتبر خود، «از سعدی تا آراگون»، گفته که تنها در پاریس چهار خیابان به نام سعدی وجود دارد و وی علت این امر را توضیح داده است.

انتهای پیام/ 

 

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تابلو پلکسی چیست تا 30% تخفیف قیمت خرید|فروش طراحی اجرا – تابلوسازی ژیوار

بنر و فلکس خود را محاسبه کنید چرا که جرم حجمی شیشه است. اگر شما زیر یک بنر ثابت و بنر در نظر چاپ پلکسی مشهد گرفت که قیمت. مرکز چاپ نوری که از نظر مقاومت، کیفیت و تحویل کار نهایی به موقع و. نوع دیگری از چاپ طرح مورد نظر است نیز می توان […]

خرید و قیمت پرده زبرا چاپی طرح دار

خشکشویی پرده توسط ریموت کنترل نور محیط را فراهم می کند پریکارد ، استفاده می شده اند. 19 سقف را فراموش نکنید؛ اگر زیباترین پردهها را هم حفظ می کند. کشیدگی این بیضی باشد فضایی قرار دهد که سایه روشن در محیط کمک کند. هرچقدر که میله پردههای امروزی اغلب به دلیل جلوگیری از ایجاد […]