افزایش فشارخون شبانه و مشکلات حافظه

[ad_1]

به گزارش شفاف، بر اساس نتایج تحقیقات جدید افزایش فشارخون در شب خطر آسیب‌های عروقی مغز را افزایش داده و با مشکلات حافظه نیز مرتبط است.

محقق این تحقیق، آدام بریکمن، استاد مطالعات روانشناسی عصبی دانشگاه کلمبیا اظهار کرد: ” این روند غیرطبیعی فشارخون بالا  در شب بر سلامت مغزی افراد و توانایی‌های شناختی مرتبط با آن تأثیر منفی دارد.”

وی گفت:” این نتایج نشان‌دهنده اهمیت شناسایی عوامل ایجادکننده خطرات عروقی در مشکلات حافظه است.”

در این تحقیق 435 شرکت‌کننده با میانگین سنی 59 سال حضور داشتند و فشارخون آنان به مدت 24 ساعت در منزل اندازه‌گیری شد. دستگاه اندازه‌گیری فشارخون، طی روز هر 15 دقیقه و در طول شب هر 30 دقیقه فشارخون شرکت‌کنندگان را ثبت کرد.

شرکت‌کنندگان تحت اسکن مغزی و آزمایش‌های حافظه و مهارت‌های فکری نیز قرار گرفتند.

از هر 10 نفر 6 نفر فشارخون بالا داشتند یا به دلیل فشارخون بالا دارو دریافت می‌کردند.

نتایج این تحقیق نشان داد، افزایش فشارخون شبانه در 40 درصد شرکت‌کنندگان مشابه فشارخون روزانه و در 10 درصد افزایش‌یافته بود.

مقایسه شرکت‌کنندگان نشان داد، آسیب‌های عروقی در افرادی که فشارخون شبانه بالا را تجربه می‌کنند دو برابر شرکت‌کنندگان با فشارخون شبانه طبیعی است. این افراد در آزمایش حافظه نیز نمرات کمتری دریافت کردند.

محققان اظهار کردند: این اختلالات در حافظه با فشارخون شبانه مرتبط است اما این تحقیق علت و معلول این مورد را بیان نکرده و در یک مقطع زمانی ارتباط بین این دو را بررسی کرده است.

وی خاطرنشان کردند: وزن سالم، فعالیت جسمی و داشتن یک رژیم غذایی سالم موجب پیشگیری از افزایش فشارخون می‌شود.

بریکمن در ادامه افزود: به تحقیقات بیشتری نیاز داریم تا مشخص شود که این عوامل منجر به تغییرات ماده سفید  و مشکلات حافظه می‌شوند، هرچند یافته‌های اولیه ما با این فرضیه سازگار است.

نتایج این تحقیق در نشریه  Neurology منتشرشده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

اجاره اکسیژن ساز در سراسر ایران + قیمت و آموزش رایگان

به عنوان مثال میزان حجم اکسیژن تولیدی در محدوده بین ۰.۵ تا ۵ لیتر در دقیقه است که طراحان این اجازه را به کاربر داده اند که مقدار آن را به طور دقیق مشخص کنند. 4- اکسیژن با خلوص90-95% توسط ماسک یا نازل به بیمار انتقال داده می­شود. اغلب اکسیژن سازهای خانگی، از نوع ثابت […]

گیربکس داغ!!!!

گیربکس داغ!!!! بالارفتن حرارت گیربکس و روغن موجود در آن در مراحل اولیه مشکلی ایجاد نمی‌کند اما پس از چند ساعت که گیربکس به کار خود ادامه می‌دهد، دما روغن  تا حد قابل توجه افزایش می‌یابد. این گرمای زیاد  باعث فشارآمدن بر سوپاپ‌های کنترل فشار می‌شود. در مجموع افزایش دما باعث ایجاد اختلال در کار […]