افزایش شتاب خودرو تا 50% و کاهش مصرف سوخت تا 30%

می نماید و اثرات تغییرات را بررسی شروع به بهبود می نماید نتیجه نهایی و این چیپ از اول نصب شروع به افزایش قدرت خودرو می نماید ولی حداکثر نتیجه آن بعد از۲۰۰ کیلومتر رانندگی معلوم می شود. تیونینگ چیپ دراگون یک چیپ تیونینگ و افزایش دهنده شتاب و افزایش دهنده قدرت خودرو است که به پورت OBD2 یا همان پورت دیاگ خودرو نصب می گردد تا عملکرد خودرو شما را بهتر و بهینه تر سازد وقتی تیونینگ چیپ دراگون را وارد پورت دیاگ خودرو می نمایید کلیه اطلاعات ای سی یو خودرو و سنسور های موتور و وضعیت موتور خودرو را بدست می آورد و با تغییر در فشار هوای موتور و میزان پاشش سوخت و جداول سوخت و فشار سوخت عملکرد خودرو شما را بهبود و موجب افزایش شتاب خودرو شما می گردد. همچنین می توان با نصب توربو شارز و سوپر شارژ هم توان موتور خودرو خود و شتاب آن را به مقدار زیادی افزایش دهید. همان طور که مجرای ورودی هوا اهمیت فراوانی دارد، محل خروج هوا از موتور هم تأثیر زیادی بر عملکرد موتور دارد.

افزایش شتاب خودروهر ماشینی لاستیک و رینگ مناسب به خود را دارد. اصولاً افرادی که میخواهند ظاهر زیبای خودرو را حفظ کنند، لاستیک پهنتری را برای ماشین خود انتخاب {افزایش شتاب خودرو ایران کارز|شتاب ماشین|شتاب|افزایش شتاب ماشین|ایران کارز|افزایش شتاب خودرو} میکنند. برخی از افراد برای زیباتر کردن خودروی خود از رینگها و لاستیکهایی استفاده میکنند که مناسب اندازه خودروی آنها نیست. اما اگر علاوه بر مسابقات قصد استفاده از خودروی خود را در شرایط معمولی و در شهر نیز دارید، پیشنهاد می کنیم به جای حذف آن، از یک کاتالیست جدید و تمیز استفاده کنید تا بتواند با قدرت بیشتری هوا را به بیرون منتقل کند. اما برای افزایش سرعت، شتاب و قدرت خودرو راهکارهای متفاوتی وجود دارد که بعضی از آنها می توانند در درازمدت به بازده و عمر مفید موتور خودرو آسیب وارد کنند. سوپرشارژر در تمامی دورها فعال و آمادهبهکار است و اصلیترین عیب توربوشارژر، یعنی تأخیر و دسترسی در دورهای محدود را ندارد؛ اما به دلیل طرز کار متفاوت، نیاز به تغییرات بیشتری در موتور وجود خواهد داشت. درمجموع آنچه گفته شد، تیونینگ خودرو بیش از هر چیز دیگری علم افزایش توان و قدرت مجموعهی پیشرانه است که اگر به روش صحیح صورت نگیرد منجر به کاهش عمر موتور میشود. اگر به دنبال راهی برای تیونینگ و افزایش قدرت خودرو هستید و از طرفی هنوز مطمئن نیستید کدام راهکار مناسب خودروی شما است، در این مقاله با ما همراه شوید تا با ریمپ ECU که یکی از بهترین راهکارها برای افزایش قدرت خودرو و بهینه سازی مصرف سوخت آن است، آشنا شوید.

“Jack-rabbit” آغاز می شود و ترمز شدید می تواند مصرف سوخت را تا 40٪ افزایش دهد. شل شدن سیم گاز موجب میشود دریچه هوای موتور به خوبی باز نشود و هنگام فشردن پدال گاز، شتاب خودرو افزایش پیدا نکند؛ بنابراین این مورد هم میتواند در کاهش شتاب ماشین مؤثر باشد. فیلتر هوا، ذرات گرد و غبار هوای ورودی به موتور را به خود میگیرد. اگر تسمه تایم خودرو به درستی تنظیم نشود و یا از تنظیم اصلی خود خارج شود، در نتیجه در تنظیم بالا و پایین رفتن سوپاپ ها مشکل ایجاد شده و خودرو احتراق مناسبی نخواهد داشت. البته برخی از مراکز تیونینگ خودرو هستند که با دستکاری اساسی در موتور خودرو، شتاب را تا حد زیادی افزایش می دهند که البته این کار بیشتر برای شرکت در مسابقات اتومبیل کاربرد دارد و قطعا هزینه های زیادی هم خواهد داشت. هوای سرد دارای چگالی بالاتری است (تراکم مولکولی بیشتری دارد) درنتیجه اکسیژن بیشتری وارد سیلندر میشود تا با سوخت ترکیب شود. هدرز استیل در هنگام کار بسیار داغ میشود؛ لذا لازم است عایقبندی مناسبی برای آن صورت گیرد تا دمای زیاد آن، به بقیه اجزای موتور آسیب نزند.

{فیلتر هوا چگونه باعث شتاب موتور خودرو می شود؟|پمپ بنزین فرسوده یکی دیگر از عوامل کاهش شتاب خودرو است.}

به همین علت، پس از مدتی فیلتر کثیف میشود و در واقع مجرای تنفسی خودرو مسدود میشود و هوای کافی به موتور نمیرسد. البته طراحی رنو مگان به شکلی است که مورد پسند همه مردم واقع نمیشود و شاید این طراحی به مذاق برخی از مردم خوش نیاید. معمولاً در خودروهای معمولی، مسیر خروجی هوا از مبدل کاتالیست تا سپر عقب بسیار پیچدرپیچ طراحی میشود. سوپرشارژر و توربو شارژر هر دو قدرت قابلتوجهی (تا 50% افزایش قدرت موتور) تولید میکنند، اما یک سری تفاوتهایی هم باهم دارند. در قسمت بعدی مقاله به علائم خرابی فیلتر هوا پرداخته ایم تا بتوانید به راحتی تشخیص دهید. فیلتر هوا یکی از قطعاتی تعویضی است که معمولا با هر بار تعویض روغن یا یک بار در میان بایستی عوض شود. فیلتر هوا چگونه باعث شتاب موتور خودرو می شود؟ مکمل های سوخت ارزان و فاقد مورد تایید و مطمئن حتی با جرقه خوب هم نمی توانند شتاب مناسبی برای شما ایجاد کنند و حتی ممکن است به موتور شما شدیدا آسیب برسانند. پمپ بنزین فرسوده یکی دیگر از عوامل کاهش شتاب خودرو است. خرابی انژکتور یا سیستم پاشش خودرو هم میتواند عامل دیگر کاهش شتاب خودرو باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]