افزایش سه برابری جرائم سایبری در ایام شیوع کرونا

افزایش سه برابری جرائم سایبری در ایام شیوع کرونا

[ad_1]

به گزارش شفاف، به تازگی سازمان FBI اعلام کرده است که شیوع ویروس کرونا در جهان باعث شده بسیاری از افراد به انجام کار‌های روزانه خود به صورت اینترنتی بپردازند و همین موضوع سبب شده تا هکر‌ها و افرادی که به نوعی به دزدی اینترنتی مشغول هستند از این فرصت استفاده کرده و جرائم سایبری به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

بنابر اعلام مرکز شکایات سایبری سازمان FBI، روزانه بین ۳ تا ۴ هزار مورد شکایت در مورد سرقت‌های اینترنتی به این سازمان گزارش می‌شود که تا پیش از شیوع ویروس کرونا این آمار حدود هزار مورد در روز بود و به این ترتیب آمار جرائم سایبری در دوران قرنطیه حدود ۳ برابر شده است.

علت اصلی جرائم رایانه‌ای در ایام اخیر استفاده شرکت‌ها از بستر اینترنت و نبود زیرساخت‌های لازم برای این کار در برخی کشورها است که باعث وجود نفض‌های امنیتی در هر وب سایت شده و هکر‌ها نیز از این فرصت برای سرقت اطلاعات افراد استفاده می‌کنند.

افزایش سه برابری جرائم سایبری در ایام شیوع کرونا

همچنین سازمان FBI اعلام کرده است که بسیاری از جرائم رایانه‌ای در ایام اخیر در کشور‌هایی اتفاق افتاده است که درگیر ویروس کرونا هستند و آمار بیماری در این کشور‌ها زیاد است. علاوه بر این برخی از اطلاعات سرقت شده از افرادی بوده است که در حال تحقیق درباره ویروس کرونا بوده‌‍اند و هکر‌ها برای دسترسی به اطلاعات و کسب درآمد از این اطلاعات به رایانه آن‌ها نفوذ کرده‌اند.

طبق اعلام FBI برخی از شرکت‌ها و همچنین موسسات عالی نیز مورد هجوم سایبری قرار گرفته‌اند و سازمان FBI در حال پیدا کردن مجرمین است. FBI در انتها نیز اعلام کرده است که بخش عمده‌ هکر‌ها از طریق ارسال لینک به ایمیل و کلیک کردن کاربر روی آن لینک توانسته‌اند به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کنند. همچنین FBI از کاربران درخواست کرده است که در صورت دریافت ایمیل از فردی ناشناس، هرگز روی لینک موجود در آن کلیک نکنند؛ چرا که احتمال هک شدن آن‌ها بسیار بالا است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

بررسی خرید وی پی ان و چگونگی عملکرد آن ها

قصد داریم موضوع وی پی ان و هر آنچه که در ارتباط با آن وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم، پس با ما همراه باشید و پاسخ تمام سوالات  خود را در این باره دریافت کنید. VPN و فیلتر شکن ها از جمله مواردی هستند که تقریبا توسط تمامی افراد برای استفاده کردن از محیط اینترنت مورد […]

CTR چیست؟ و تاثیر آن در سئو | نرخ کلیک

نرخ کلیک (CTR) نسبت کاربرانی است که روی پیوند پیوند کلیک می کنند به تعداد کاربرانی که پیوند را مشاهده می کنند. این شاخص کلیدی اثربخشی در بازاریابی دیجیتال در ارزیابی تبلیغات پولی ، بهینه سازی موتور جستجو ، کمپین های ایمیل ، عناصر خاص CTA (عنصر دعوت کننده) یک وب سایت و سایر مبارزات […]