از انتصاب‌های جدید تا پیام تسلیت معاون سیما

[ad_1]

به گزارش شفاف، اخبار کوتاه رادیو و تلویزیون را در ادامه بخوانید:

خاله قاصدک امشب مهمان “جشن رمضان ” می‌شود

برنامه “جشن رمضان” 99 کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج به تهیه کنندگی رسول آذرسرا و اجرای  حسین مولایی هرشب ساعت 19:45 بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. 

رسول آذر سرا تهیه‌کننده برنامه ” جشن رمضان” در توضیح  این برنامه گفت:  “جشن رمضان” امسال میزبان گروه ها و چهره های جهادی است که با دعوت از آنها و گفتگو پیرامون فعالیت شان ، بخشی از عملکرد این گروه‌های جهادی در قالب یک مستند نمایشی به تصویر کشیده می‌شود.

وی ادامه داد: در کنار مهمانانی که از فعالان گروه های جهادی‌اند، شخصیت‌ها و مهمانان ویژه و سوژه‌های خاصی هم در جشن رمضان 99 حضور خواهند یافت. در هر برنامه شگفتانه‌ای برای غافلگیری مهمانان و مخاطبان در نظر گرفته شده است که در زمان برنامه ارائه می‌شود.

آذر سرا اضافه کرد: دکور این برنامه در یک خانه با المان‌های قدیمی و در و پنجره‌های نوستالژیک، حوض و حیاط ترتیب داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: بازیگر اصلی برنامه به نام «پیوست» در کنار خانم حلیمه سعیدی، پیوند دهنده بخش‌های برنامه است که با چاشنی طنز، سعی بر ارائه جذاب برخی اخبار، اطلاعات و نکات پیرامون موضوع و سوژه برنامه دارد.

آذرسرا گفت: پخش صلوات خاصه امام رضا ( ع) ،تلاوت قرآن و اذان زنده توسط قاریان ممتاز کشور ، گپ و گفت  با گروه جهادی و مهمانان برنامه، پخش دعای فرج و… از بخش های این برنامه است. 

در پایان برنامه پس از نمایش تصاویر خاصی از سردار و جهادگر شهید فرمانده عزیز حاج قاسم سلیمانی، تندیس ایشان به عنوان هدیه و تقدیر برنامه از مهمانان اهداء خواهد شد.

در این برنامه گروه های جهادی که در جشن رمضان دعوت شده‌اند، در پایان ماه مبارک رمضان یک گروه که بیشترین رای مردمی را کسب کرده اند، دوباره در برنامه دعوت و هدیه دریافت خواهند کرد. مخاطبان می توانند با شماره پیامک 50001520 رای خود را  به این برنامه ارسال کنند.

«مثل ماه» روایتی از امیدها و دستاوردهای معنوی

شبکه سه سیما در جدول پخش رمضانی خود ویژه برنامه «مثل ماه» را در لحظات پیش از افطار به روی آنتن می‌برد. «مثل ماه» به تهیه کنندگی هادی آشتیانی و کارگردانی پیام ابراهیم‌پور برنامه‌ای ترکیبی با ساختار معارفی و اجتماعی است و به مسائل اجتماعی و دینی می‌پردازد و با مهمانانی از قشرهای مختلف در خصوص اتفاقات خاص زندگی و تجربیاتشان در مواردی خاص، به گفت‌و‌گو می نشیند.

هادی آشتیانی تهیه کننده برنامه «مثل ماه» گفت: این برنامه روایتی از داستان ها و قصه های امیدبخش، آگاهی‌آفرین و معنوی مردمان این سرزمین است و سعی دارد با حفظ روحیه همبستگی، ایثار و همدلی، نشاط و امید را به جامعه تزریق کند و می کوشد آثار شادی و نشاط در زندگی انسان را از دیدگاه آیات و روایات نیز مورد گفت‌وگو قرار دهد.

آشتیانی افزود: ساختار برنامه «مثل ماه»  گفت‌وگو محور است و مهمانانی از سراسر کشورمان با موضوع خاصی که قبلا به برنامه اعلام کردند، انتخاب و به برنامه دعوت می‌شوند.

تهیه‌کننده «مثل ماه» خاطرنشان کرد: این برنامه از لحاظ شکل و نحوه اجرا  با برنامه‌های دیگر در این حوزه متفاوت است و می توان گفت نحوه برخورد و تعامل مجری برنامه که آقای بوذری هستند با مهمانانی که در هر قسمت در استودیو «مثل ماه» حضور دارند متفاوت است و تنها به یک گفت‌وگوی ساده با مهمانان عزیز بسنده نکردیم.

آشتیانی افزود: در این برنامه، آیتم‌ها و بخش هایی همچون بازی و نمایش هم گنجانده شده و به نوعی متفاوت تر از بقیه برنامه‌های سیما در این حوزه است.

تهیه کننده «مثل ماه» در ادامه گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در کشور به خاطر بروز شیوع ویروس کرونا و لزوم همدلی، این برنامه سعی دارد با دعوت از مهمانان خود در تبیین، تلطیف و تشویق کردن همدلی مؤمنانه هر چه بیشتر به مواسات و کمک به نیازمندان کمک کند.

وی تأکید کرد: «مثل ماه» سعی دارد با پرداختن به این مساله، سهم کوچک خود را از سفره همدلی مردم ایفاء کند و اقدامات جهادگونه و خالصانه عزیزانی را که در این مقوله سهمی داشته اند در ماه مبارک رمضان برای بینندگان عزیزمان روایت کند.

رسالت بوذری اجرای ویژه برنامه ماه رمضانی شبکه سه سیما را بر عهده دارد که هر شب ساعت 19 از این شبکه پخش می شود و تا دقایقی پیش از لحظه افطار روی آنتن خواهد بود.

 

پیام تسلیت معاون سیما در پی درگذشت مدیر پخش شبکه قرآن

معاون سیما در پیامی درگذشت مرحوم حسن حاتم خانی، مدیر پخش شبکه قرآن و معارف سیما را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت آقای حسن حاتم خانی، مدیر پرتلاش و متعهد پخش شبکه قرآن و معارف سیما موجب تأثر عمیق اینجانب گردید. این مدیر با اخلاق، با وجود شیوع ویروس منحوس کرونا اما مجاهدانه و خالصانه خود را وقف کار در ترویج فرهنگ قرآنی و معارف دینی کرد و با تمام وجود برای پخش ویژه برنامه های ماه مبارک رجب به بهترین شکل روی آنتن شبکه قرآن کوشید.

وی همان طور که صبورانه و بی هیاهو زیست، غریبانه نیز دار فانی را وداع گفت.

اینجانب مراتب تسلیت خود را حضور خانواده ایشان و جامعه رسانه ای و قرآنی کشور ابراز می‌دارم و در این ماه عزیز علو درجات ایشان را از درگاه حق مسئلت می‌کنم.

چند انتصاب جدید در رادیو «ورزش»

مدیر رادیو ورزش، طی احکامی مشاور مدیر شبکه و مسئول کارگروه تخصصی تهیه‌کنندگی، گویندگی و گزارشگری شبکه و همچنین سرپرست گروه ورزش و تفریحات منصوب کرد.

طی حکمی از سوی سید غلامرضا میرحسینی مدیر شبکه رادیویی ورزش، مسعود پوراسکویی به سمت مشاور مدیر شبکه و مسئول کارگروه تخصصی تهیه‌کنندگی، گویندگی و گزارشگری شبکه رادیویی ورزش و نیز محمدرضا خاکپور به‌عنوان سرپرست گروه ورزش و تفریحات این شبکه منصوب شدند.

کارگروه تخصصی «گویندگی، گزارشگری و تهیه کنندگی» با طراحی شاخص‌ها و فرآیندهای ارزیابی این سه حوزه، تشکیل کارگروه تخصصی با حضور کارشناسان خبره، تشکیل بانک اطلاعات، تعیین نیازهای آموزشی در پی ارتقاء سطح کیفی برنامه‌های شبکه رادیویی ورزش خواهد بود که مسعود پوراسکویی سرپرستی کارگروه را برعهده گرفته است.

همچنین طی حکمی از سوی مدیر شبکه رادیویی ورزش، حسن نوایی به سمت مسئول دبیرخانه شورای هماهنگی ورزش معاونت صدا منصوب شد.

دبیرخانه شورای هماهنگی معاونت صدا، وظیفه هماهنگی بین برنامه‌های ورزشی معاونت صدا از نظر موضوع و محتوا و نیز تعیین اولویت‌های حوزه ورزش را برعهده دارد.

رئیس ستاد مواسات و همدلی معاونت امور استان‌ها مشخص شد

علی دارابی معاون امور استان های صداوسیما در حکمی وحید کمالی را به عنوان رئیس ستاد مواسات و همدلی این معاونت منصوب کرد.

در حکم معاون رسانه ملی خطاب به کمالی آمده است: اکنون که به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، حرکت خودجوش مردمی برای کمک مومنانه به آسیب دیدگان از ویروس کرونا شکل گرفته است، بر کشیدن این اقدام جهادی و انعکاس جلوه‌های ناب از این اقدام و عمل مخلصانه امت اسلامی و ارائه الگوی مناسب برای جهانیان با استفاده از ابزار رسانه، انتظار اینجانب از ستاد مواسات و همدلی معاونت امور استان‌هاست.

در ادامه این حکم به مأموریت‌های این ستاد اشاره و بر ضرورت برنامه ریزی مناسب برای پوشش رسانه ای حرکت مومنانه اقشار مختلف مردم تاکید شده است.

بررسی کارنامه قرآن‌پژوهی محسن قرائتی در «سوره»

ششمین قسمت از برنامه تلویزیونی «سوره» امشب ساعت 22:45 دقیقه از شبکه چهار سیما پخش می شود.

به گزارش شفاف، در ششمین قسمت از برنامه تلویزیونی «سوره» یوسفعلی میرشکاک بخشی از تفسیر «روض الجنان و روح الجنان» را می‌خواند و سید یدالله یزدان‌پناه به بیان دیدگاه‌های خود پیرامون «آموزه غیب در قرآن» می‌پردازد.

از دیگر بخش‌های این قسمت از برنامه «سوره» بررسی کارنامه قرآن‌پژوهی محسن قرائتی است و همچنین در بخشی دیگر از برنامه، مسعود دیانی با محمد ناصرزاده و نصرالله قادری درخصوص «قرآن، ادبیات داستانی و تئاتر» به گفتگو خواهد نشست.

 برنامه تلویزیونی «سوره» به تهیه‌کنندگی علی خواجه و مرتضی روحانی، در شب‌های ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 22:45 دقیقه از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

پخش ویژه‌برنامه رمضانی «ثامن‌الحجج» از شبکه الکوثر

ویژه‌برنامه «ثامن‌الحجج» در ایام ماه مبارک رمضان از شبکه الکوثر پخش می‌شود.  برنامه «ثامن الحجج» که فقط شب‌های پنجشنبه به روی آنتن می‌رفت، در روزهای ماه مبارک رمضان هر شب به‌صورت مستقیم از صحن مطهر حرم رضوی پخش می‌شود.
حضور کارشناسان و بیان سیره رضوی، طرح مباحث فقهی و پاسخ به سوالات و شبهات مخاطبان در ماه مبارک رمضان، قرائت ادعیه روزهای ماه مبارک و بیان اعمال واجب و مستحب این ماه، صلوات خاصه امام رضا (ع)، پخش گزارش از سطح شهر مشهد و تصاویر زنده از حرم مطهر رضوی از بخش‌های مختلف این برنامه 30 دقیقه‌ای است.

ویژه‌برنامه «ثامن‌الحجج» محصول گروه معارف شبکه الکوثر هر شب از ساعت 21:30 به وقت تهران با اجرای یاسر شریف و تهیه‌کنندگی اکبر صمصامی‌پخش می‌شود.

بررسی آثار نیکلای گوگول در رادیو نمایش

جمعه دوازدهم اردیبهشت‌ماه، آثار نیکلای گوگول در«هزارتوی داستان» رادیو نمایش بررسی می‌شود. برنامه «هزارتوی داستان» هر هفته با حضور یکی از کارشناسان و استادان این رشته، به خوانش، معرفی، نقد و تحلیل تخصصی شاهکارهای داستان‌های کوتاه جهان می‌پردازد.

در این قسمت از برنامه «هزارتوی داستان» که روز جمعه دوازدهم اردیبهشت‌ماه از رادیو نمایش پخش می‌شود، داستان کوتاه «شنل» نوشته نیکلای گوگول توسط شادمان شکروی نقد و تحلیل خواهد شد.

«هزارتوی داستان» به تهیه‌کنندگی ژاله محمدعلی، کارشناسی و اجرای بهناز بستان دوست و گویندگی رضا عمرانی، جمعه ها ساعت 21 الی 22 از رادیو نمایش پخش می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]