آموزش تعمیرات موبایل – دوره آموزش تعمیر موبایل + مدرک فنی – فن آموزان

البته دقت داشته باشید که سطح مقطع این سیم ها بسته به توان موتور و نوع کاربرد آن می تواند متفاوت باشد، مثلا در موتورهایی با سیم پیچی های کوچک با قدرت های پایین تا متوسط از انواع سیم های گرد و کوچک استفاده میشود. موضوع درسهای چهارم تا ششم، به ترتیب، تعویض هوا، کانالکشی و تعویض هوا توسط هودها است. برای همین سال ها در کنار یک تعمیرکار کار می کنند و کم کم به این حرفه مسلط می شوند. دانستن اجزای خازن ها ، دیودها و ترانزیستورها می تواند نقش مهمی در موفقیت تعمیر داشته باشد. شغل سیم پیچی و بازار کار آن در ایران : پیشرفت تکنولوژی باعث ابداع وسایل مختلف الکتریکی و مکانیکی شده است که هر یک نقشی مهم را در زندگی ما ایفا می کنند. از جمله وسایلی هستند که با پیشرفت در تکنولوژی به زندگی ما راه یافته اند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ماشین الکتریکی مختلف در صنایع کوچک و بزرگ، نیاز به افرادی که قادر به سیم پیچی انواع موتور باشند به شدت احساس می شود.

بنابراین پیش از ورود به شغل سیم پیچی موتور با دوره های آموزشی تخصصی کیفیت کار خود را بیمه نمایید و فراموش نکنید که هر هزینهای که برای شهریه دوره داده اید، باز هم هزینه قابل ملاحظه ای نخواهد بود. بنابراین توصیه میکنیم پیش از اقدام به سیم پیچی موتور مهارتهای لازم را از طریق شرکت در دورههای آموزش سیم پیچی به دست آورید. سیم پیچی موتور نیازمند مهارت بالایی در این کار می باشد و انجام آن از عهده افراد عادی خارج است و افراد متخصص در این کار می توانند در صنایع مختلف مشغول به کار شوند. موتور را بیرون آورده و لبه آن را تمیز کنید. برای آشنایی بیشتر با مباحث تاسیسات ساختمان، پیشنهاد میکنیم به آموزش مبحث ۱۴ مقررات ملی ساختمان مراجعه کنید که در ۱۳ درس و در مدت زمان ۱۱ ساعت و ۴۰ دقیقه تدوین شده است. ارائه سرویس و خدمات با کیفیت می تواند در کوتاه مدت مشتریان شما را افزایش دهد. سیستمهای حجم متغیر VRF یکی دیگر از راهکارهای تهویه مطبوع هستند که آموزش اصول طراحی، نصب و سرویس سیستم های تهویه مطبوع حجم متغیر VRF در رابطه با آنها توسط فرادرس تهیه شده است. فنی سازان سعی دارد، دوره آموزش سیم پیچی را به صورت کامل و بی نقص برگزار کند تا کار آموز بدون هیچ مشکلی بتواند در بازار کار، با مجوز رسمی فعالیت نماید.

برای باز کردن موتور باید توجه کرد که قطعات در کجا قرار دارند تا بتوان در هنگام بستن موتور آنها را در سر جای خود قرار داد. سیمهای خروجی سیمپیچی را علامتگذاری کنید (سیمهایی که روی بستهای الکتریکی متصل شدهاند). کلافهای سیمپیچی استاتور را به نقشه سیم پیچی منتقل کنید. در ادامه مراحل سیم پیچی موتور الکتریکی، انتهای فاز سه را با حرف z و ابتدای فاز را با w، انتهای و ابتدای فاز دوم را با حرف های y و v و ابتدا و انتهای فاز اول را با u و x نشان میدهند. پیشنهاد ویژه: آموزش برق یکی از آموزشگاههای معتبر در کشور با ارائه مدرک فنی و حرفه ای و دورههای ویژه اعم از دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش PLC و … در کشور محسوب میشود. این مدرک ها بین المللی بوده و می توان با آن در داخل و خارج از کشور شروع به کار نمود. در آخر امیدواریم که با خواندن مطالب فوق اطلاعات دقیق تر و کامل تری در رابطه با موتورهای تک فاز و سه فاز و چگونگی سیم پیچی آن ها کسب کرده باشید و در هنگام خرید این موتورها دچار سردرگمی نشده و انتخاب درست و معقولی داشته باشید.

اگر بخواهیم در رابطه با انواع سیم های به کار برده شده در آموزش سیم پیچی سخن بگوییم، در ابتدا بهتر است بدانید که جنس سیم های به کار رفته در آموزش سیم پیچی موتورهای تک فاز و سه فاز، عمدتا آلومینیومی یا مسی میباشد این سیم پیچی ها عمدتا به دو صورت، نواری یا طبقه طبقه که به نوع دیسکی نیز معروف است، مورد استفاده قرار می گیرند. نقشه این نوع سیم پیچیها به شیوه مدور و گسترده رسم میگردد. در مرحله بعد باید مشخصات و نقشه سیم پیچی را از روی استاتور برداشت کرد و یک فاز بودن و سه فاز بودن موتور، گام کلافها، تعداد کلاف ها، نوع سیم پیچی و … حرف y گام قطبی (فاصله میان قطب و مرکز بر اساس تعداد شیار) و yz گام سیم بندی (فاصله میان دو بازوی کلاف بر اساس تعداد شیار) الکترو موتور را نشان میدهند. ساختمان موتورها متشکل شده از دو بخش اصلی میباشد. تمامی موتورها و ژنراتورهای تک فاز و سه فاز برای این که به درستی کار کنند نیاز به سیم پیچی دارند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت اموزش سیم پیچی کوچک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تحلیل کارشناسی درب های ضد سرقت ارزان

در ابتدا باید عرض کنیم که درب های ضد سرقت ارزان قیمت با درب های بازاری کاملا متفاوت هستند و باید بدانید که درب ها از نظر وزن، ضخامت چهارچوب، کیفیت رویه و یراق الات تقسیم بندی می شوند که در ادامه به تحلیل درب های چینی، ایرانی و ترک خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت […]

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب

سفارش لباس گربه سیاه در قزوین با قیمت مناسب   برای خرید لباس گربه سیاه در قزوین نیازی نیست که به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید بلکه می توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید لباس گربه سیاه سفارش دهید می توانید با خرید از سایت ما آن […]