آزمایش تصادفی کرونا در کابل

آزمایش تصادفی کرونا در کابل

[ad_1]

به گزارش شفاف، وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد، افراد انتخاب شده در مرحله نخست تست سریع شده که نتیجه ۲۶۰ تن در مرحله اول مثبت بوده اما در مرحله بعدی و انجام تست پی‌سی‌آر از میان این افراد، ۱۵۶ تن مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان می‌گوید، این تحقیق توسط ۱۰ تیم و در مناطق مختلف کابل انجام شده است. او افزود که هرچند با توجه به افراد آزمایش شده در این تحقیق نمی‌شود نتایج آن را به کل شهروندان کابل تعمیم داد اما به گفته وی، این یک هشدار برای ساکنان شهر کابل است که توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

او گفت، این تحقیق نشان می‌دهد که ویروس کرونا به شکل بسیار سریع در جامعه در گردش است.

سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان هشدار داد که کشورش به نقطه اوج شیوع ویروس کرونا نزدیک می‌شود و شمار موارد مثبت ویروس کرونا هر روز رو به افزایش است. به گفته وی، در هفته‌های پیش رو شمار مبتلایان بیشتر خواهد شد.

او بار دیگر از مردم خواست که فاصله‌ اجتماعی را مراعات و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

در همین حال، امروز کابینه افغانستان محدودیت‌های قرنطینه را تا آخر ماه رمضان تمدید کرد. پروازهای مسافربری از کابل به سایر ولایت‌ها و برعکس نیز متوقف شده است.

وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرده که در روز گذشته ۵۹۱ نمونه مشکوک مورد آزمایش قرار گرفته و ۱۷۹ مورد مثبت شناسایی شده است. به این ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۲۴۹۶ تن رسیده است.

او گفت که بیشترین موارد مثبت در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب در ولایت‌های کابل، هرات و بلخ به ثبت رسیده‌اند.

مایار همچنین تصریح کرد که در روز گذشته چهار نفر از مبتلایان جان باخته‌اند که با این رقم شمار کل جان‌باختگان به ۷۲ تن رسید.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، کرونا راهش را به درون ادارات دولتی افغانستان نیز باز کرده است. به تازگی وزارت امور زنان افغانستان از مبتلا شدن چند کارمند این وزارت به این بیماری خبر داده است.

نبیله مصلح، معاون وزارت امور زنان افغانستان گفته که در بیشتر از یک ماه گذشته رهبری و تعدادی از کارمندان این وزارت به کارشان ادامه می‌دادند و به همین دلیل دو رئیس و سه راننده این وزارت در دو هفته پسین به این بیماری مبتلا شده و تعدادی زیادی از کارمندان این وزارت هم مشکوکند.

پیش از این از ابتلای ۲۰ کارمند ریاست‌جمهوری به بیماری کرونا نیز گزارش شده بود.

وزارت بهداشت افغانستان هم تایید کرد که تاکنون ۲۲۸ تن از کادر پزشکی این وزارت به کرونا مبتلا شده‌اند.

یاسر ابرار، مجری تلویزیون خصوصی طلوع در کابل که به کرونا مبتلا شده، در صفحه فیسبوکش نوشت، مادرش را نیز به کرونا مبتلا کرده است.

دو روز پیش شبکه رسانه‌ای موبی با نشر اعلامیه‌ای نتیجه مثبت آزمایش کرونای ۱۴ نفر از کارمندان این شبکه رسانه‌ای را تایید کرد.

از سوی دیگر، وزارت دارایی افغانستان اعلام کرده که بسته مالی حکومت به خاطر مبارزه با ویروس کرونا و رفاه عمومی در کابینه تایید شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

اجاره اکسیژن ساز در سراسر ایران + قیمت و آموزش رایگان

به عنوان مثال میزان حجم اکسیژن تولیدی در محدوده بین ۰.۵ تا ۵ لیتر در دقیقه است که طراحان این اجازه را به کاربر داده اند که مقدار آن را به طور دقیق مشخص کنند. 4- اکسیژن با خلوص90-95% توسط ماسک یا نازل به بیمار انتقال داده می­شود. اغلب اکسیژن سازهای خانگی، از نوع ثابت […]

گیربکس داغ!!!!

گیربکس داغ!!!! بالارفتن حرارت گیربکس و روغن موجود در آن در مراحل اولیه مشکلی ایجاد نمی‌کند اما پس از چند ساعت که گیربکس به کار خود ادامه می‌دهد، دما روغن  تا حد قابل توجه افزایش می‌یابد. این گرمای زیاد  باعث فشارآمدن بر سوپاپ‌های کنترل فشار می‌شود. در مجموع افزایش دما باعث ایجاد اختلال در کار […]