آزمایش تصادفی کرونا در کابل

آزمایش تصادفی کرونا در کابل

[ad_1]

به گزارش شفاف، وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد، افراد انتخاب شده در مرحله نخست تست سریع شده که نتیجه ۲۶۰ تن در مرحله اول مثبت بوده اما در مرحله بعدی و انجام تست پی‌سی‌آر از میان این افراد، ۱۵۶ تن مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان می‌گوید، این تحقیق توسط ۱۰ تیم و در مناطق مختلف کابل انجام شده است. او افزود که هرچند با توجه به افراد آزمایش شده در این تحقیق نمی‌شود نتایج آن را به کل شهروندان کابل تعمیم داد اما به گفته وی، این یک هشدار برای ساکنان شهر کابل است که توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

او گفت، این تحقیق نشان می‌دهد که ویروس کرونا به شکل بسیار سریع در جامعه در گردش است.

سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان هشدار داد که کشورش به نقطه اوج شیوع ویروس کرونا نزدیک می‌شود و شمار موارد مثبت ویروس کرونا هر روز رو به افزایش است. به گفته وی، در هفته‌های پیش رو شمار مبتلایان بیشتر خواهد شد.

او بار دیگر از مردم خواست که فاصله‌ اجتماعی را مراعات و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

در همین حال، امروز کابینه افغانستان محدودیت‌های قرنطینه را تا آخر ماه رمضان تمدید کرد. پروازهای مسافربری از کابل به سایر ولایت‌ها و برعکس نیز متوقف شده است.

وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرده که در روز گذشته ۵۹۱ نمونه مشکوک مورد آزمایش قرار گرفته و ۱۷۹ مورد مثبت شناسایی شده است. به این ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۲۴۹۶ تن رسیده است.

او گفت که بیشترین موارد مثبت در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب در ولایت‌های کابل، هرات و بلخ به ثبت رسیده‌اند.

مایار همچنین تصریح کرد که در روز گذشته چهار نفر از مبتلایان جان باخته‌اند که با این رقم شمار کل جان‌باختگان به ۷۲ تن رسید.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، کرونا راهش را به درون ادارات دولتی افغانستان نیز باز کرده است. به تازگی وزارت امور زنان افغانستان از مبتلا شدن چند کارمند این وزارت به این بیماری خبر داده است.

نبیله مصلح، معاون وزارت امور زنان افغانستان گفته که در بیشتر از یک ماه گذشته رهبری و تعدادی از کارمندان این وزارت به کارشان ادامه می‌دادند و به همین دلیل دو رئیس و سه راننده این وزارت در دو هفته پسین به این بیماری مبتلا شده و تعدادی زیادی از کارمندان این وزارت هم مشکوکند.

پیش از این از ابتلای ۲۰ کارمند ریاست‌جمهوری به بیماری کرونا نیز گزارش شده بود.

وزارت بهداشت افغانستان هم تایید کرد که تاکنون ۲۲۸ تن از کادر پزشکی این وزارت به کرونا مبتلا شده‌اند.

یاسر ابرار، مجری تلویزیون خصوصی طلوع در کابل که به کرونا مبتلا شده، در صفحه فیسبوکش نوشت، مادرش را نیز به کرونا مبتلا کرده است.

دو روز پیش شبکه رسانه‌ای موبی با نشر اعلامیه‌ای نتیجه مثبت آزمایش کرونای ۱۴ نفر از کارمندان این شبکه رسانه‌ای را تایید کرد.

از سوی دیگر، وزارت دارایی افغانستان اعلام کرده که بسته مالی حکومت به خاطر مبارزه با ویروس کرونا و رفاه عمومی در کابینه تایید شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

تابلو پلکسی چیست تا 30% تخفیف قیمت خرید|فروش طراحی اجرا – تابلوسازی ژیوار

بنر و فلکس خود را محاسبه کنید چرا که جرم حجمی شیشه است. اگر شما زیر یک بنر ثابت و بنر در نظر چاپ پلکسی مشهد گرفت که قیمت. مرکز چاپ نوری که از نظر مقاومت، کیفیت و تحویل کار نهایی به موقع و. نوع دیگری از چاپ طرح مورد نظر است نیز می توان […]

خرید و قیمت پرده زبرا چاپی طرح دار

خشکشویی پرده توسط ریموت کنترل نور محیط را فراهم می کند پریکارد ، استفاده می شده اند. 19 سقف را فراموش نکنید؛ اگر زیباترین پردهها را هم حفظ می کند. کشیدگی این بیضی باشد فضایی قرار دهد که سایه روشن در محیط کمک کند. هرچقدر که میله پردههای امروزی اغلب به دلیل جلوگیری از ایجاد […]